موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی انرژی

a/99089 :کد

0

امکان توافق اوپک برای تثبیت تولید نفت

  دوشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۹:۱۴
تعداد بازدید : ۲۳۷   
 تحلیل ایران -امکان توافق اوپک برای تثبیت تولید نفت

رئیس جمهوری ونزوئلا اعلام کرد که کشورهای تولید کننده نفت عضو و غیرعضو اوپک به توافقی در باره تثبیت سطح تولید، نزدیک شده‎اند.

رئیس جمهوری ونزوئلا اعلام کرد که کشورهای تولید کننده نفت عضو و غیرعضو اوپک به توافقی در باره تثبیت سطح تولید، نزدیک شده‎اند.

 

به گزارش تحلیل ایران، رویترز به نقل از نیکلاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا گزارش داد: ممکن است توافق در باره ایجاد ثبات در بازارهای نفت، ماه جاری میلادی سپتامبر اعلام شود.


روند نزولی قیمتهای نفت به علت ادامه عرضه مازاد در دو سال گذشته، در واکنش به این سخنان رئیس جمهوری ونزوئلا، متوقف شد.


محمد بارکیندو، دبیرکل سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک)، نیز روز یکشنبه (٢٨ شهریور ماه) در الجزایر، گفت که احتمال برگزاری نشست فوقالعاده اعضای این سازمان وجود دارد.


وی افزود: اعضای این نهاد در صورت دستیابی به اتفاق نظر در جریان نشست غیررسمی ماه جاری (سپتامبر) در الجزیره، ممکن است درخواست کنند نشست فوقالعاده ای برای بررسی قیمت های نفت برگزار شود.


دبیرکل اوپک، روز شنبه (٢٧ شهریور ماه) پس از ورود به الجزایر گفته بود: نشست تولید کنندگان عضو و غیرعضو این نهاد در ماه جاری (سپتامبر) در الجزایر غیررسمی و برای مشاوره است و در آن تصمیم گیری نخواهد شد.


قرار است اجلاس غیر رسمی اوپک در حاشیه نشست مجمع بین المللی انرژی در تاریخ ٢٦ تا ٢٨ سپتامبر (پنجم تا هفتم مهر ماه) در الجزایر برگزار شود.


سقوط قیمتهای نفت در دو سال گذشته، به شدت به درآمد تولید کنندگان عمده نفت جهان، لطمه زده است.


نورالدین بوطرفه، وزیر انرژی الجزایر، نیز پیشتر گفته بود: در میان کشورهای عمده تولید کننده عضو و غیرعضو اوپک در باره تثبیت بازار نفت برای حمایت از قیمتها، اتفاق نظر وجود دارد.


ایسنا نوشت: وی که چندی پیش به قطر، ایران و روسیه سفر کرد تا این کشورها را به حمایت از تثبیت قیمت نفت ٥٠ تا ٦٠ دلار ترغیب کند، در باره نتایج نشست غیررسمی اوپک در الجزایر ابراز اطمینان کرد.


بارکیندو نیز پس از شرکت در نشستی در پاریس به خبرگزاری دولتی ای پی اس الجزایر گفت: اوپک به دنبال دامنه قیمت مشخصی برای نفت نیست، بلکه خواهان تثبیت پایدار بازار نفت است

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :