موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/9911 :کد

0

«عباس» خواستار اعمال فشار سازمان ملل بر اسرائیل شد

  یکشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۴ — ۰۹:۱۵
تعداد بازدید : ۲۶۶   
 تحلیل ایران -«عباس» خواستار اعمال فشار سازمان ملل بر اسرائیل شد

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین از سازمان ملل درخواست کرد با اعمال فشار بر رژیم صهیونیستی به بازگشت هرچه‌ زودتر آوارگان فلسطینی کمک کند.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین از سازمان ملل درخواست کرد با اعمال فشار بر رژیم صهیونیستی به بازگشت هرچه‌ زودتر آوارگان فلسطینی کمک کند.

به گزارش تحلیل ایران ، «محمود عباس» (ابومازن) رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین از سازمان ملل خواست برای بازگرداندن آوارگان فلسطینی بر رژیم صهیونیستی اعمال فشار کند.

بر اساس گزارش روزنامه «القدس العربی»، عباس از «ریاض منصور» نماینده فلسطین در سازمان ملل درخواست کرد با «بان کی مون» دبیرکل سازمان ملل رایزنی‌های لازم را انجام دهد تا تدابیر مناسب و ضروری برای بازگشت آوارگان فلسطینی انجام شود.

بنا بر این گزارش، تشکیلات خودگردان تماس‌هایی با سازمان ملل و طرف‌های اروپایی و دیگر طرف‌های مربوط داشته و از آنها خواسته در اعمال فشار بر رژیم صهیونیستی برای بازگرداندن آوارگان فلسطینی به این نهاد کمک کنند.

تشکیلات اعلام کرده است که این فقط ماموریت بشردوستانه نیست بلکه حقی برای هر فلسطینی است که در تبعید و اردوگاه‌های آوارگان زندگی می‌کنند.

تعداد آوارگان فلسطینی که سازمان ملل تا ابتدایی سال جاری (2016) نام آنها را ثبت کرده پنج میلیون نفر است و قریب به شصت درصد آنها در اردوگاه‌های خارجی خصوصا در اردن، لبنان و سوریه زندگی می‌کنند.

در همین راستا «احمد المجدلانی» عضو کمیته اجرایی سازمان آزادیبخش فلسطین«ساف» از تحرکاتی فلسطینی خبر داد تا مهاجرت فلسطینی‌های مقیم در سوریه به اروپا متوقف شود. وی افزود اواخر هفته گذشته با هیأتی رسمی به سوریه رفته و اردوگاه‌های فلسطینی در سوریه اخیر وضعیتی مثبت داشته‌اند.

منبع : فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :