موضوعات ‌مرتبط: سیاسی رصد سیاسی

a/99113 :کد

0

هماهنگی اعراب ضد ایران در نیویورک

  ﺳﻪشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۵ — ۰۰:۰۴
تعداد بازدید : ۱۹۲   
 تحلیل ایران -هماهنگی اعراب ضد ایران در نیویورک

وزرای کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس با برگزاری نشستی در نیویورک، همسو با مواضع عربستان مدعی شدند که ایران در حال سیاسی کردن حج است!

وزرای کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس با برگزاری نشستی در نیویورک، همسو با مواضع عربستان مدعی شدند که ایران در حال سیاسی کردن حج است!

 

به گزارش تحلیل ایران ، این نشست روز (یکشنبه) در مقر نمایندگی عربستان در نیویورک به منظور هماهنگی قبل از آغاز کار مجمع عمومی سازمان ملل برگزار شد.


فعالیت‌های مجمع عمومی سازمان ملل متحد سه‌شنبه آغاز می‌شود.
وزرای خارجۀ کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس در پایان نشست خود با صدور بیانیه‌ای، مدعی شدند که ایران در حال "سیاسی کردن فریضه حج" و "سوء استفاده از آن برای توهین به عربستان" است.


آنان همچنین از ناکامی جمعیت بین‌المللی به اصطلاح حمایت از سوریه، در رسیدن به توافق دربارۀ ازسرگیری مذاکرات، اظهار تأسف کردند. این جمعیت قرار است فردا در نیویورک نشستی را به دعوت عربستان و با مشارکت قطر، ترکیه، فرانسه، انگلیس، آلمان و آمریکا برگزار کند.


العالم نوشت : علاوه بر این، وزرای خارجۀ کشورهای عضو شورای همکاری بر تصمیم قبلی این شورا درخصوص تروریستی دانستن مقاومت لبنان و همه گروه‌های وابسته به آن، تأکید کردند.


آنان همچنین از اقدام دبیرکل سازمان ملل متحد در حذف نام ائتلاف سعودی از لیست سیاه قاتلان کودکان، قدردانی کردند.


وزرای خارجۀ کشورهای عضو شورای همکاری، در این بیانیه از اقدام کنگره آمریکا در تصویب قانونی تحت عنوان عدالت علیه حامیان تروریسم، این اقدام کنگره را برخلاف قانون بین الملل دانستند!!


قانون مذکور به خانواده‌ها و بازماندگان قربانیان حملات 11 سپتامبر اجازه می‌دهد از عربستان شکایت کنند.


                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :