موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی قاچاق

a/99173 :کد

0

کنترل کالای قاچاق مشروط به چیست؟

  ﺳﻪشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۵ — ۰۹:۲۱
تعداد بازدید : ۵۲۶   
 تحلیل ایران -کنترل کالای قاچاق مشروط به چیست؟

در حالی برای مبارزه با قاچاق با فروشنده ها و مغازه داران خرد مبارزه جدی می شود که قاچاقیان بزرگ حجم قابل توجهی کالای قاچاق با کانتینر و کشتی وارد کشور می کنند.

 

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس،گفت:در حالی برای مبارزه با قاچاق با فروشنده ها و مغازه داران خرد مبارزه جدی می شود که قاچاقیان بزرگ حجم قابل توجهی کالای قاچاق با کانتینر و کشتی وارد کشور می کنند.
 

به گزارش تحلیل ایران، سیدحسن حسینی شاهرودی درگفت وگو با خانه ملت،با تاکید برلزوم مبارزه همه جانبه با کالای قاچاق،گفت:جمع آوری کالای قاچاق در مغازه ها و خرده فروشی ها اقدام مناسبی در راستای مبارزه با قاچاق است، البته همراه با این کار باید کارهای اساسی دیگری صورت گیرد.برخورد انتظامی با قاچاق کالا بخشی از مبارزه با قاچاق است و نباید فراموش کرد پیش از برخورد با کالای قاچاق باید علت وجود کالای قاچاق در بازار مشخص شود. 

 

حسینی شاهرودی ضمن تاکید بر مقابله با قاچاقچیان بزرگ و سازمان یافته ادامه داد: در حالی برای مبارزه با قاچاق با فروشنده ها و مغازه داران خرد برخورد جدی می شود که قاچاقیان بزرگ حجم قابل توجهی کالای قاچاق با کانتینر و کشتی وارد کشور می کنند، بنابراین باید با قاچاقچیان بزرگ مبارزه جدی شود و اگر اقداماتی در این رابطه صورت گرفته، باید اطلاع رسانی شود.حسینی شاهرودی با بیان اینکه گلوگاه های قاچاق باید شناسایی و با آنها برخورد جدی صورت گیرد،یادآور شد: برخورد با عوامل دسته چندم در توزیع قاچاق تاثیر کمی در مبارزه و جلوگیری از قاچاق دارد و در این زمینه باید کار اساسی صورت گیرد.


وی با بیان اینکه برای استفاده از کالاهای داخلی باید فرهنگ سازی صورت گیرد، افزود:درکنار مبارزه با قاچاق کالا باید کیفیت و قیمت کالاهای تولید داخل مناسب باشد و نباید فراموش کرد بخش قابل توجهی از کالاهای تولید داخل در مقایسه با قیمت کالاهای قاچاق از قیمت بالای برخوردار هستند؛بنابراین برای ریشه کن شدن پدیده قاچاق باید محصولات تولید داخل از لحاظ کیفی ارتقا یابند و قیمت های کالای تولید داخل نیز کاهش یابد. عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی،با اشاره به عزم راسخ مجلس درمبارزه با قاچاق کالا و ارز،تصریح کرد:برخورد بخشی در مبارزه با موضوع قاچاق کالا اثر قابل توجهی در مبارزه با قاچاق ندارد،بنابراین باید همه جانبه با این مشکل مبارزه کرد.

 

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :