موضوعات ‌مرتبط: فناوری ارتباطات

a/99175 :کد

0

ترابردپذیری با ملاحظات امنیتی انجام می‌ شود

  ﺳﻪشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۵ — ۰۹:۴۳
تعداد بازدید : ۲۴۵   
 تحلیل ایران -ترابردپذیری با ملاحظات امنیتی انجام می‌ شود

ملاحظات امنیتی برای اجرای طرح ترابردپذیری شماره‌های تلفن همراه بر روی تمامی سامانه‌های اپراتورها پیش‌بینی و عملیاتی شده است.

 

معاون نظارت و اعمال مقررات رگولاتوری گفت: ملاحظات امنیتی برای اجرای طرح ترابردپذیری شماره‌های تلفن همراه بر روی تمامی سامانه‌های اپراتورها پیش‌بینی و عملیاتی شده است.

 

به گزارش تحلیل ایران، حسین فلاح جوشقانی با اشاره به اینکه تست نفوذپذیری در سامانه ترابردپذیری پیش از اجرای آزمایشی آن انجام شده است، اظهار کرد: در کنار همه این اقدامات، سیستم تمامی اپراتورها طبق روال‌های مشخص از سوی تیم امنیت اطلاعات و فناوری آنها، از نظر نفوذپذیری به صورت دوره‌ای تست می‌شود.

 

وی گفت: در فرایند درج اطلاعات مربوط به ترابردپذیری شماره‌های تلفن همراه، بلافاصله اطلاعات درج شده مشترکان در بانک‌های اطلاعاتی امن نگهداری می‌شود. تسنیم نوشت: ضمن آنکه سیستم مرکزی ترابرد شماره‌ها کاملاً بر روی شبکه اختصاصی پیاده‌سازی شده و از شبکه‌های عمومی برای این کار استفاده نشده است.

 

معاون نظارت و اعمال مقررات رگولاتوری درباره استفاده از پروتکل امنیتی https بر روی پایگاه‌های اطلاع‌رسانی اپراتورهای تلفن همراه گفت: علی‌رغم اینکه استفاده از پروتکل https به تنهائی ضامن امنیت صفحات نیست با اینحال اپراتورهای تلفن همراه را ملزم کرده‌ایم که این کار را انجام دهند.

 

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :