موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی آموزش

a/99184 :کد

0

اجرای طرح «خرید خدمات آموزشی» در سال تحصیلی جدید

  ﺳﻪشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۱:۰۶
تعداد بازدید : ۳۹۷   
 تحلیل ایران -اجرای طرح «خرید خدمات آموزشی» در سال تحصیلی جدید

دستورالعمل «خرید خدمات ‌آموزشی» با امضای وزیر آموزش و پرورش به استان های سراسر کشور ابلاغ شد.

دستورالعمل «خرید خدمات ‌آموزشی» با امضای وزیر آموزش و پرورش به استان های سراسر کشور ابلاغ شد.


به گزارش تحلیل ایران ،‌ با امضای علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش، دستورالعمل «خرید خدمات ‌آموزشی» به استان های سراسر کشور ابلاغ شد.

در مقدمه این دستورالعمل آمده است: به استناد ماده41 قانون الحاق برخی از مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (2) و به منظور پوشش کامل لازم التعلیمان، به آن اداره کل اجازه داده می شود برای سال تحصیلی 96-95، با رعایت قوانین و مقررات مربوط نسبت به خرید خدمات آموزشی از مؤسسان مدارس غیردولتی اقدام کند.

بر این اساس اعتبار لازم برای اجرای طرح، حداکثر به میزان اعتبار منظورشده در سال تحصیلی 95-94، قابل تأمین خواهد بود و مقتضی است تعداد کلاس های مشمول این مجوز، متناسب با اعتبار قابل تأمین سازمان دهی شود.

در بند (2) این دستورالعمل آمده است: اجرای این طرح صرفا در مناطقی موضوعیت می یابد که با کمبود نیروی انسانی مواجه هستند و تأمین کمبودها، به روش های متعارف میسر نیست.

بر این اساس مقتضی است پس از در نظرگرفتن همه فعل و انفعالات کمّی نیروی  انسانی مناطق تابع، در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید، با تأیید کمیته هماهنگی و برنامه ریزی استان، فهرست مدارس مشمول طرح، متضمن تعداد کلاس های هر مدرسه و تعداد دانش آموز هر کلاس برای دریافت مجوز از مرکز برنامه ریزی، منابع انسانی و فناوری اطلاعات ارسال شود تا پس از صدور مجوز، امکان عقد تفاهم نامه با سازمان مدارس غیردولتی ، مشارکت های مردمی و خانواده فراهم شود.

براساس این دستورالعمل، خرید خدمات آموزشی، صرفا شامل آموزش و پرورش رسمی دانش آموزان ابتدایی یا متوسطه خواهد بود که برابر برنامه درسی پایه مربوط اجرا می شود و در صورتی که اجرای این طرح، مستلزم اجاره فضای مورد نیاز باشد، رعایت دقیق قوانین و مقررات مربوط الزامی است.

در بخش پایانی این دستورالعمل تصریح شده است: تا حد امکان ترتیبی اتخاذ شود تا هر مؤسس، علاوه بر کلاس های مدارس شهری، تعدادی از مدارس کم جمعیت روستایی و عشایری را نیز تحت پوشش قرار دهد و ضمن تأکید بر رعایت صرفه و صلاح آموزش و پرورش ، توجه کافی به حفظ کیفیت تعلیم و تربیت در مدارس مشمول طرح و رعایت ضوابط و مقررات، مورد انتظار است.
 
منبع: فارس
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :