موضوعات ‌مرتبط: سیاسی امنیتی و دفاعی

a/99207 :کد

0

۲ شناور جدید به ناوگان دریایی سپاه پیوست

  ﺳﻪشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۳:۱۴
تعداد بازدید : ۷۴۹   
 تحلیل ایران -۲ شناور جدید به ناوگان دریایی سپاه پیوست

دو فروند شناور ساخت داخل امروز به ناوگان نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بندرعباس پیوست.

دو فروند شناور ساخت داخل امروز به ناوگان نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بندرعباس پیوست.

 

 

به گزارش  تحلیل ایران، سردار مرتضی زارعی فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: با پیوستن شناور شهید ناظری، نیروی دریایی سپاه از نیرویی با بُرد و ماندگاری کم در دریا، به نیرویی دوربُرد و ماندگار در پیمایش دریایی در آب‌های دور تبدیل شد.

 

وی افزود: شناور شهید ناظری که در مؤسسه شهید محلاتی بوشهر طراحی و ساخته شده است، با یک مرتبه سوخت‌گیری، قابلیت اعزام به دریای سرخ و مدیترانه را دارد.

 

فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی سپاه گفت: شناور تمام‌ایرانی شهید ناظری پنجاه و پنج متر طول، چهارده متر عرض و پانزده متر ارتفاع دارد که با قابلیت حمل صد نیرو، شناوری بالگردبَر نیز محسوب می‌شود.

 

وی افزود: پایداری در دریای مواج و ماندگاری طولانی سبب می‌شود تا انواع سلاح‌ها از این شناور دقیق‌تر و با بُردی طولانی‌تر آتش شوند.

 

سردار زارعی دریانوردی طولانی را از دیگر ویژگی‌های شناور چندمنظوره شهید ناظری دانست و گفت: شناور «سار» هم دیگر شناور ایرانی بود که امروز در آبهای ساحلی خلیج فارس در بندرعباس به ناوگان نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پیوست.

 

فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: شناور سار در مؤسسه شهید درویشی بندرعباس طراحی و ساخته شده است.

 

زارعی افزود: خط تولید شناور سار که با هدف امداد و نجات دریایی راه‌اندازی شده، در هرمزگان است. این شناور برای عملیات‌های امداد و نجات در خلیج فارس و دریای عمان کاربرد دارد.

 
منبع : تسنیم
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :