موضوعات ‌مرتبط: فناوری علم و فناوری

a/99235 :کد

0

آغاز پاییز در نیمکره شمالی

  ﺳﻪشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۷:۲۵
تعداد بازدید : ۲۸۶   
 تحلیل ایران -آغاز پاییز در نیمکره شمالی

مدیر انجمن نجوم آماتور ایران با بیان اینکه از روز پنجشنبه، پاییز از راه می رسد، گفت: در این موقع از سال مرکز خورشید به نقطه اعتدال پاییزی منطبق می شود و خورشید بر استوا به طور عمود می تابد.

مدیر انجمن نجوم آماتور ایران با بیان اینکه از روز پنجشنبه، پاییز از راه می رسد، گفت: در این موقع از سال مرکز خورشید به نقطه اعتدال پاییزی منطبق می شود و خورشید بر استوا به طور عمود می تابد.
 


به گزارش تحلیل ایران؛  در روز پنچشنبه، اول مهرماه، ساعت ۱۷:۵۱ دقیقه، پاییز در نیمکره شمالی آغاز و همزمان بهار در نیکره جنوبی از راه می رسد.


 در این موقع از سال مرکز خورشید به نقطه اعتدال پاییزی منطبق می شود و خورشید بر استوا به طور عمود می تابد؛ در این زمان طول شب و روز در کره زمین با هم برابرند.


عتیقی با بیان اینکه یکی از وقایع جذاب سال ۹۵ در ساعت ۲۱ و ۳۴ دقیقه به وقت کشور در در روز پنج شنبه ۲۲ مهر، رخ می دهد، اظهار داشت: در این واقعه سیارک « آدورا ۲۶۸»، ستاره پرنور دل شیر  قلب الاسد را با چشم غیر مسلح در آسمان اکثر نقاط حتی شهرهای بزرگ قابل مشاهده و در پشت خود مخفی می کند؛ در این زمان یک اختفا جذاب از یک ستاره پرنور در پشت یک سیارک را می توان مشاهده کرد.


به گفته وی، می توان از رویداد نجومی اختفا ستاره قلب الاسد در پشت سیارک « آدورا ۲۶۸» به راحتی عکسبرداری کرد.


مدیر انجمن نجوم آماتور ایران با بیان اینکه در روز دوشنبه ۲۴ آبان پدیده ابرماه را خواهیم داشت، گفت: در این تاریخ در ساعت ۱۷ و ۲۲ دقیقه ماه به وضعیت بدر می رسد و حدود ۲و نیم ساعت بعد به کمترین فاصله با زمین رسیده و تنها ۳۵۶ هزار و ۵۳۶ کیلومتر با ما زمین فاصله خواهد داشت.


وی افزود: زمانی که ماه این مقدار به زمین نزدیک شود، انتطار می رود دامنه جزر و مد اقیانوس ها در این زمان بالا رود.


به گفته عتیقی، این وقایع نجومی مختص به پاییز سال ۹۵ هستند.

                               

انجمن     نجوم     پاییز     آغاز     خورشید     ستاره


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :