موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/99283 :کد

0

فرانسوا اولاند: ایران باید به ثبات و امنیت لبنان کمک کند

  ﺳﻪشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۵ — ۲۳:۵۲
تعداد بازدید : ۲۵۳   
 تحلیل ایران -فرانسوا اولاند: ایران باید به ثبات و امنیت لبنان کمک کند

رئیس‌جمهور فرانسه می گوید ایران باید به ایجاد ثبات و امنیت در لبنانی که ۲ سال است رئیس‌جمهور ندارد و با تروریست‌های سوریه هم مرز شده، کمک کند.

رئیس‌جمهور فرانسه می گوید ایران باید به ایجاد ثبات و امنیت در لبنانی که 2 سال است رئیس‌جمهور ندارد و با تروریست‌های سوریه هم مرز شده، کمک کند.

 

به گزارش تحلیل ایران، «فرانسوا اولاند» رئیس جمهور فرانسه که برای شرکت در هفتاد و یکمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک به سر می‌برد، در حاشیه این نشست در خصوص مسائل مختلف با خبرنگاران سخن گفت.

 

بر اساس گزارش خبرگزاری فرانسه، محور اصلی سخنان اولاند «سوریه» بود؛ کشوری که بنا بود در آن آتش‌بس اعمال شود ولی ارتش این کشور پس از بمباران توسط تروریست‌ها و حتی بمباران «اشتباهی» و دقیق توسط آمریکایی‌ها، اعلام کرد که هدف قرار گرفتن تحت نام آتش‌بس دیگر کافی است و دوران آتش‌بس به پایان رسیده است.

 

اولاند در این خصوص گفت: «از شورای امنیت سازمان ملل متحد می‌خواهم که درباره سوریه کاری بکند. به کاروان حامل کمک‌های بشردوستانه حمله می کنند؛ این وظیفه همه جهانیان است.»

 

رئیس‌جمهور فرانسه که کشورش 2 سالی است به هدف داعشی‌ها بازگشته به اروپا تبدیل شده، در ادامه گفت: «هیچ کشوری از تروریسم در امان نیست. ما اقدام عملی را خواستاریم.»

 

فرانسوا اولاند به احتمال کند شدن روند حل سیاسی بحران سوریه به دلیل تغییر رئیس جمهور آمریکا در پایان پاییز هم اشاره کرد و گفت که «این انتخابات نباید باعث اتلاف وقت شود. ما می‌توانیم برای مبارزه با تروریسم به موافقت برسیم.»

 

رئیس‌جمهور فرانسه به مستعمره سابق کشورش یعنی لبنان هم پرداخت؛ کشوری که 2 سال است رئیس‌جمهور ندارد و درگیر مشکلات شدید سیاسی است.

 

اولاند در خصوص لبنان گفت: «لبنان را جنگ احاطه کرده است؛ ایران باید راه حلی برای ثبات و امنیت لبنان پیدا کند.»

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :