موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/99286 :کد

0

رای گیری درباره ممنوعیت پرداخت پول نقد به ایران

  ﺳﻪشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۵ — ۲۳:۰۲
تعداد بازدید : ۲۳۷   
 تحلیل ایران -رای گیری درباره ممنوعیت پرداخت پول نقد به ایران

قانونگذاران در مجلس نمایندگان آمریکا قرار است روز جمعه درباره طرحی که خواستار ممنوعیت پرداخت پول نقد به ایران است رأی‌گیری کنند.

قانونگذاران در مجلس نمایندگان آمریکا قرار است روز جمعه درباره طرحی که خواستار ممنوعیت پرداخت پول نقد به ایران است رأی‌گیری کنند.

 

به گزارش تحلیل ایران، یک قانونگذار ارشد کنگره آمریکا اعلام کرد مجلس نمایندگان این کشور روز جمعه درباره طرح ممنوعیت پرداخت پول نقد به ایران رأی‌گیری می‌کند.

 

«کوین مک‌کارتی»، رهبر اکثریت جمهوری‌خواه روز سه‌شنبه در گفت‌وگویی با شبکه خبری فاکس‌نیوز با انتقاد از باراک اوباما، رئیس‌جمهور امریکا گفت: «رئیس‌جمهور، یکی از سیاست‌های اصولی آمریکا مبنی بر عدم پرداخت پول نقد برای آزادی گروگان‌ها را زیرپا گذاشت.»

 

فارس نوشت: وی اضافه کرد: «او باج داد. رئیس‌جمهور گفت مجبور بوده این پول را به ایران پرداخت کند.».

 

طرح یاد شده، روز 24 شهریور ماه سال جاری در کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا به تصویب رسیده بود.

 

این طرح را «اد رویس» عضو جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان پس از جنجال‌های فراوان در محافل سیاسی آمریکا درباره پرداخت 1.7 میلیارد دلار پول نقد به ایران ارائه کرد.

 

دولت آمریکا ابتدا اعلام کرد هدف از پرداخت این پول های نقد که با فرانک سوئیس، یورو و سایر ارزها انجام شد، حل و فصل یک مناقشه حقوقی قدیمی بین ایران و آمریکا بود.

 

اما نمایندگان کنگره با توجه به تقارن زمانی اعلام پرداخت این پول با آزادی چندین شهروند آمریکایی بازداشتی در ایران دولت اوباما را به پرداخت «باج» برای آزادی زندانیان که طبق قانون اساسی آمریکا ممنوع است متهم کرده‌اند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :