موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/99293 :کد

0

جامعه بین المللی ۸۰ میلیون دلار به کلمبیا کمک کرد

  چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۵ — ۰۰:۳۳
تعداد بازدید : ۱۷۲   
 تحلیل ایران -جامعه بین المللی ۸۰ میلیون دلار به کلمبیا کمک کرد

رئیس جمهوری کلمبیا اعلام کرد کشورش بیش از ۸۰ میلیون دلار کمک برای پاکسازی کوه ها و جنگل ها از مین ضد نفر در پنج سال آینده از سوی جامعه بین الملل دریافت خواهد کرد .

رئیس جمهوری کلمبیا اعلام کرد کشورش بیش از 80 میلیون دلار کمک برای پاکسازی کوه ها و جنگل ها از مین ضد نفر در پنج سال آینده از سوی جامعه بین الملل دریافت خواهد کرد .

 

به گزارش تحلیل ایران،  و به نقل از خبرگزاری اروپاپرس، کلمبیا یکی از معدود کشورهایی جهان است که به دلیل بیش از نیم قرن درگیری مسلحانه بیش از 220هزار کشته و میلیون ها آواره بر جا گذاشته است.


سانتوس روز سه شنبه با اشاره به کمک های مالی اظهار کرد: با این کمک مالی کلمبیا می تواند میادین مین را در کشور پاکسازی کند که خود حرکتی رو به جلو است.


وی در این رابطه اذعان کرد که عملیات پاکسازی، یک فرایند دشوار و گران خواهد بود.


تقریبا 11 هزار و 500 کلمبیایی از جمله هفت هزار و 25 ارتشی و چهار هزار و 433 غیر نظامی از سال 1990 میلادی در نتیجه انفجار مین های به کار رفته کشته یا زخمی شده ا ند و دولت در این رابطه تخمین زده که هزینه کل طرح پاکسازی مین به 327 میلیون دلار می رسد.


افزون بر کمک های بین المللی کشورهایی نظیر آمریکا، نروژ، کانادا و سوئیس، تامین مالی طرح پاکسازی مین که در 28 استان از کل 32 استان کلمبیا وجود دارد با منابع دولتی صورت خواهد گرفت.
پاکسازی مین ، یکی از موضوع هایی است که در توافق صلحی که در ماه آگوست دولت کلمبیا و شورشیان شبه نظامی کلمبیا موسوم به 'فارک' در کوبا برای پایان دادن به درگیری 52 ساله به آن دست یافتند، مطرح شده است.


اعضای فارک که در آینده به یک حزب سیاسی تبدیل می شود اطلاعات دقیقی در مورد مکان های که این مین ها و مواد منفجره کار گذاشته شده را ارائه خواهند داد که برای تخریب مین ها موثر است.


ایرنا نوشت :توافق صلح در روز 26 سپتامبر (5 مهر )، در شهر غربی 'کارتاخنا' امضا خواهد شد و در روز 2 اکتبر (11 مهر )، کلمبیایی ها برای تائید یا رد آن به پای صندوق های رای خواهند رفت.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :