موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/99317 :کد

0

ونزوئلا نقض حریم هوایی خود توسط آمریکا را محکوم کرد

  چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۵ — ۰۴:۱۲
تعداد بازدید : ۲۵۰   
 تحلیل ایران -ونزوئلا نقض حریم هوایی خود توسط آمریکا را محکوم کرد

ونزوئلا روز سه شنبه نقض حریم هوایی خود به وسیله یک هواپیمای DASH-۸ متعلق به گارد ساحلی آمریکا در جریان برگزاری اجلاس جنبش عدم تعهد در هفته گذشته را محکوم کرد.

ونزوئلا روز سه شنبه نقض حریم هوایی خود به وسیله یک هواپیمای DASH-8 متعلق به گارد ساحلی آمریکا در جریان برگزاری اجلاس جنبش عدم تعهد در هفته گذشته را محکوم کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرگزاری اروپاپرس، «ولادیمیر پادرینو» وزیر دفاع ونزوئلا گفت، یک هواپیمای آمریکایی حریم هوایی ونزوئلا در منطقه جزیره 'مارگاریتا' و محل برگزاری این اجلاس را نقض کرد.


وی تصریح کرد: شنبه شب 17 سپتامبر (27 شهریور )،سیستم ردیابی ما شاهد حضور یک هواپیما در 130 مایلی (240 کیلومتر ) دریایی جزیره مارگاریتا بود.

پادرینو افزود، جنگنده های ونزوئلایی پس از ردیابی، به این هواپیما اخطار کردند که در حریم هوایی ونزوئلا قرار دارد. پس از این اخطار آمریکایی ها قبول کردند که به پایگاه خود در کشور کوراسائو(یک جزیره در دریای کاراییب جنوبی در کنار سواحل ونزوئلا و تحت کنترل پادشاهی هلند) بازگردند.

با این حال، وزیر دفاع ونزوئلا خواستار توضیحات واشنگتن در مورد این نقض حریم هوایی شد. وی گفت: ما رفتار آمریکا را همانند یک تحریک تفسیر می کنیم. به نظر می رسد که آنها توانایی ما را دست کم گرفته اند.

مشرق نوشت : این در حالی است که در سال 2015 نیز یک هواپیمای مشابه از حریم هوایی ونزوئلا عبور کرد. در آن زمان مقامات آمریکایی اذعان کردند که هواپیمای این کشور حریم هوایی ونزوئلا را نقض کرده است. این موضوع در آن زمان منجر به تنش دیپلماتیک میان دو کشور نشد.
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :