موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/99319 :کد

0

بی‌تفاوت جهان نسبت به بحران سوریه

  چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۵ — ۰۴:۲۹
تعداد بازدید : ۲۶۸   
 تحلیل ایران -بی‌تفاوت جهان نسبت به بحران سوریه

رییس‌جمهوری ترکیه گفت، در حالی که بحران انسانی در سوریه تقریبا وارد ششمین سال می‌شود، جامعه جهانی نسبت به این بحران بی‌تفاوت است.

رییس‌جمهوری ترکیه گفت، در حالی که بحران انسانی در سوریه تقریبا وارد ششمین سال می‌شود، جامعه جهانی نسبت به این بحران بی‌تفاوت است.

 

به گزارش تحلیل ایران ، رجب‌ طیب اردوغان، رییس‌جمهوری ترکیه گفت: در سوریه و عراق و بسیاری از کشورهای دیگری که از جنگ و تروریسم رنج می‌برند، هزاران کودک و زن و پیر و جوان کشته می‌شوند.


وی در ادامه خاطرنشان کرد: گروه‌های تروریستی نظیر داعش، جبهه النصره و حزب اتحاد دموکراتیک به فعالیت خود ادامه می‌دهند. این خطر وجود دارد که مناقشات در قفقاز به درگیری تمام‌عیاری تبدیل شود. مسائل یمن و اوکراین نیز مستلزم توجه ویژه و فوری است.


اردوغان اظهار کرد: گروه‌های تروریستی امروز از روش‌های متعددی استفاده می‌کنند. در ترکیه ما شاهد کودتای نظامی به رهبری سازمان گولن بودیم. این سازمان تروریستی 241 شهروند را به قتل رساند. ساختمان پارلمان، تأسیسات ریاست‌جمهوری و واحدهای سازمان‌های امنیتی ما هدف قرار گرفتند. ملت ما جلوی این کودتا را گرفت و از دموکراسی، دولت، آزادی‌ها، آینده و قانون خود قهرمانانه دفاع کرد. من به این ملت افتخار می‌کنم.


وی اضافه کرد: نباید فراموش کرد که کودتای ترکیه دموکراسی در جهان را نیز مورد هدف قرار داد.


رییس‌جمهوری ترکیه همچنین گفت، بحران انسانی در سوریه تقریبا وارد ششمین سال می‌شود و این در حالی است که جامعه جهانی نسبت به این بحران بی‌تفاوت است. مردم سوریه از جنگ‌های نیابتی بین دولت‌ها، سازمان‌های تروریستی و قدرت‌های منطقه‌ای و جهانی به تنگ آمده‌اند.


اردوغان مدعی شد، ترکیه کشوری است که به حفظ تمامیت ارضی سوریه بیشترین اهمیت را قائل است و عملیات اخیر آن در شمال سوریه با هدف بازگرداندن ثبات انجام گرفته است.


ایسنا نوشت : وی همچنین با بیان این که فراهم آوردن بستر برای تشکیل کشور مستقل فلسطینی یک رسالت برای جامعه جهانی محسوب می‌شود، تأکید کرد، اسرائیل باید تعرضات خود را متوقف کند.


اردوغان افزود: ما تلاش خواهیم کرد از عادی‌سازی روابط با اسرائیل برای تسهیل فرایند صلح خاورمیانه و حل مشکلات انسانی و اقتصادی برادران و خواهران فلسطینی خود استفاده کنیم.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :