موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی بین الملل

a/99402 :کد

0

بررسی فرصت‌های سرمایه‌گذاری اقتصادی ایران در چین

  چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۵:۲۷
تعداد بازدید : ۴۷۸   
 تحلیل ایران -بررسی فرصت‌های سرمایه‌گذاری اقتصادی ایران در چین

رییس سازمان همکاریهای اقتصادی چین-اروپا و آسیا حداکثر سقف مشارکت در پروژه‌های اقتصادی را برای هر پروژه ۱۵۰ میلیون دلار عنوان و بیان کرد: مایل هستیم در تعداد پروژه های بیشتری سرمایه گذاری کنیم.

در نشست تخصصی بررسی فرصت‌های سرمایه گذاری اقتصادی ایران در چین، مقرر شد حداکثر تا 3 ماه دیگر همایش فعالان اقتصادی دو کشور در کرمان با حضور مسولین سازمان همکاریهای اقتصادی چین-اروپا و آسیا و با حمایت و همراهی کمیسیون اقتصادی مجلس، به منظور همکاری‌های گسترده اقتصادی ایران و چین برگزار شود.


به گزارش تحلیل ایران،"محمدرضا پورابراهیمی" رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در نشست تخصصی بررسی فرصت‌های سرمایه‌گذاری اقتصادی ایران در چین که با حضور دکتر لین رییس سازمان همکاریهای اقتصادی چین-اروپا و آسیا برگزار شد گفت: با توجه به توافقات انجام شده بین دولت جمهوری اسلامی ایران با کشور چین، در دیدار اخیر روسای جمهوری دو کشور و در راستای تحقق عملی، این توافقات، فرصت مناسبی جهت همکاری‌های اقتصادی بین دو کشور فراهم گردیده است.

وی بیان کرد: با توجه به ظرفیت های گسترده در بخشهای مختلف اقتصادی ایران و نیز ماموریت های آن سازمان امکان اجرای طرح های اقتصادی در حوزه‌های متنوع در کشور ایران فراهم می‌باشد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: کشور چین یکی از کشورهای مهم اقتصادی دنیا است که همواره با جمهوری اسلامی ایران تعاملات مثبت اقتصادی داشته و حتی در دوران تحریم نیز همکاری‌های اقتصادی خود را متوقف نساخت.

ریس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در ادامه به تشریح اقدامات اخیر کشور ایران در خصوص اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی پرداخت و گفت: در راستای اجرای عملی این سیاست ها یکی از اقدامات صورت گرفته تعیین سه استان توسعه ای بعنوان استانهای پایلوت می‌باشد و در این خصوص سه استان کرمان، لرستان وآذربایجان به عنوان استان های مورد نظر انتخاب شدند تا فرآیند توسعه با تسهیل ویژه امور در انها اجرایی گردد.


ایسنا نوشت: در این نشست همچنین دکتر لین رییس سازمان همکاریهای اقتصادی چین-اروپا و آسیا، با اشاره به تصمیمات اخیر این کشور در گسترش فعالیت های اقتصادی در کشورهای آسیایی گفت: این سازمان با سرمایه گذاری دو بانک اصلی این کشور شامل بانک چین و بانک صادرات و واردات ان با سرمایه گذاری 5 میلیارد دلار تاسیس گردیده است والبته با تاکید ریس جمهور چین قرار است این سرمایه گذاری مستمرا افزایش یابد.

وی بیان کرد: نحوی سرمایه گذاری این سازمان در کشورهای مورد نظر در پروژه های دارای توجیه اقتصادی بوده وبه صورت مستقیم از طریق شرکت های دولتی و یا به شکل غیر مستقیم از طریق شرکت های بزرگ بخش خصوصی انجام می‌گیرد.

لین در ادامه گفت: یکی از کشورهای مورد نظر چین جهت انجام سرمایه گذاری اقتصادی کشور ایران است و آمادگی داریم در دو مرحله تعریف پروژه های سرمایه‌گذاری و نیز ارزیابی فنی و اقتصادی نسبت به انتخاب نهایی پروژه های سرمایه گذاری اقدام کنیم.

رییس سازمان همکاریهای اقتصادی چین-اروپا و آسیا حداکثر سقف مشارکت در پروژه‌های اقتصادی را برای هر پروژه  150 میلیون  دلار عنوان و بیان کرد: مایل هستیم در تعداد پروژه های بیشتری سرمایه گذاری کنیم.
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :