موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست داخلی

a/99432 :کد

0

ایران با تکیه بر داشته‌های خود ابر قدرت منطقه است

  چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۸:۰۳
تعداد بازدید : ۲۲۹   
 تحلیل ایران -ایران با تکیه بر داشته‌های خود ابر قدرت منطقه است

دبیر مجمع تشخصیص مصلحت نظام گفت: با تکیه بر تکنولوژی داخلی هزینه تولید این موشک‌ها را به یک‌دهم درصد رساندیم و در فناوری صرفه‌جویی کردیم.

دبیر مجمع تشخصیص مصلحت نظام گفت: با تکیه بر تکنولوژی داخلی هزینه تولید این موشک‌ها را به یک‌دهم درصد رساندیم و در فناوری صرفه‌جویی کردیم.

 

به گزارش تحلیل ایران، ظهر امروز سردار محسن رضایی با حضور در جمع خانواده‌های 45 شهید مجموعه نفت و گاز کارون با تبریک دهه ولایت و عید غدیر خم اظهار کرد: خدا را سپاس می‌گوییم که امام علی (ع)، امام خمینی(ه) و مقام معظم رهبری صالحترین افراد روی زمین امامان و پیشوایان ما هستند.

 

وی با بیان اینکه کشور ایران در دوران‌های مختلف شاهد حوادث و جنگ‌های مختلفی بود تصریح کرد: حوادث دفاع مقدس از حوادث بی‌نظیری است که پیروزی ارزشمندی برای ملت ایران رقم زد.

 

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه ایران کشوری است که در منطقه‌ای قرار گرفته که هر 27 یا 28 سال یک‌بار در آن جنگ اتفاق می‌افتد تصریح کرد: جنگی که در آن دفاع مقدس رزمندگان اسلام صورت گرفت برجسته‌تر و ارزشمندتر از سایر جنگ‌هاست.

 

رضایی حمایت همه‌جانبه دنیا از رژیم بعثی صدام و پیروزی رزمندگان اسلام با دستان خالی را از

عوامل برجسته کردن جنگ برشمرد و افزود: دفاع مقدس در زمینه اقتدار، اقتصاد، زندگی و مقاومت درس‌های بزرگی را به ما داد.

 

وی با بیان اینکه دفاع مقدس دانشگاهی برای سیاست‌مداران، نظامیان، کار و زندگی است توضیح داد: حکومت شاه دو چهره ظاهری و باطنی داشت ظاهر شاه برخورداری از هواپیمای F14 بود که وقتی در آسمان پرواز می‌کرد می‌توانست با 6 هواپیما روبه‌رو شود و باطن آن یعنی اگر آمریکا و انگلیس نخواهند یک فشنگ هم نمی‌تواند به هوا برود.

 

رضایی گفت: در زمان جنگ مهمات به ما نمی‌فروختند و از آن طرف سگ زنجیری به‌نام صدام آمد و 5 استان ما را گرفت و ما در کمترین مسائل یعنی تهیه فشنگ ماندیم.

 

وی با ابراز خرسندی از اینکه پس از 27 سال از پایان جنگ اکنون کشور قدرت اول دفاعی و نظامی منطقه است تاکید کرد: اکنون برد موشک‌های ما به 2 هزار کیلومتر با 3 متر خطا رسید این در حالی است که قبلا میزان خطا 50 الی 100 متر بود.

 

رضایی ادامه داد: با تکیه بر تکنولوژی داخلی هزینه تولید این موشک‌ها را به یک‌دهم درصد رساندیم و در فناوری صرفه‌جویی کردیم.

 

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: قدرت ایران در دفاع مقدس راه را برای پیشرفت، استقلال و هویت ایرانی باز کرد.

 

وی بیان کرد: چیزی حدود 20 سال است که سامانه S300 را از روس‌ها خریداری و پول آن را پرداخت کردیم اما به سختی دارند وارد ایران می‌کنند چون از کپی کردن ایران و ساخت بهتر از آن ترس دارند.

 

رضایی افزود: آنها یقین دارند اگر ایران به تکنولوژی ساخت چنین سامانه‌ای دست پیدا کند دیگر هیچ هواپیمایی نمی‌تواند وارد مرز ایران شود.

 

وی با بیان اینکه جنگ، دانشگاهی بود که قدرت نظامی مان را بالا برد ابراز امیدواری کرد: از این دانشگاه در راه پیشرفت اقتصاد و صنعت استفاده کنیم تا شاهد اتفاقات عجیبی در این عرصه باشیم.

 

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به بمب گذاری‌هایی که در زمان جنگ در حوزه فعالیت نفت انجام شد خاطرنشان کرد: جزیره خارک و مراکز مهم بهره‌برداری نفت را منفجر کردند اما اکنون می‌بینیم با آزاد کردن بازار فروش نفت یک میلیون تولید در جنوب اضافه شد.

 

رضایی بیان کرد: دفاع مقدس را باید چراغ روشنی خواند که برای جامعه ما امنیت آورد این در حالی است که تمام کشورهای اطراف ایران ناامن است.

 

وی با اشاره به تحولات اخیر منطقه و ناامنی‌هایی که به دنبال حمایت گروهک تروریستی داعش به‌وجود امد توضیح داد: داعش تا 30 کیلومتری پایگاه‌های نظامی آمریکایی‌ها پیش رفتند اما جرأت نکردند وارد کشور شوند و امنیت کشور را خراب کنند.

 

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره تحرکات اخیر رژیم آل‌سعود از طریق کردستان، بلوچستان و همراهی با حزب کومله و دمکرات تصریح کرد: گروهک داعش و رژیم آل‌سعود از طریق اشرار در مرزهای سیستان و بلوچستان و حمایت مالی از آنها سعی در ایجاد ناامنی در کشور می‌کند اما هر بار نقشه‌هایشان رو می‌شود و شکست می‌خورند.

 

وی با تاکید بر اینکه برنامه‌های رژیم آل‌سعود در استان خوزستان در نطفه خفه شد توضیح داد: رژیم آل‌سعود منشاء همه مشکلات است درست است آمریکا از صدام حمایت کرد اما در جنگ تحریک کننده اصلی رژیم آل‌سعود بود.

 

رضایی با تاکید بر فرهنگ و سیاست ایرانی بر مبنای صبر و تحمل گفت: سعودی‌ها با افعال قلدری برای جنگ و اختلاف سینه سپر کرده‌اند اما ما دنبال جنگ نیستیم و با آرامش، صبر و تحمل طولانی سیلی محکمی با آنها وارد می‌کنیم.

 

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه سعودی‌ها از شکست‌های خود درس نمی‌گیرند تشریح کرد: سعودی‌ها پیش خود خیال کردند سوریه را ساقط کنند تا ایران بالای سر اسرائیل نباشد اما کاری از پیش نبردند.

 

رضایی ادامه داد: آنها با ارسال داعش به مرزهای ایران و حمله به یمن سعی در ضربه زدن به ایران بودند اما 2 سال در باتلاق یمن گیر کردند.

 

فارس نوشت:وی با بیان اینکه به جای اینکه آل‌سعود در مقابل اسرائیل ایستادگی کند ایران برای آمریکا و اسرائیل سینه سپر کرده است تاکید کرد: شجره آل‌سعود علیه اسلام و بیداری کشورهای مسلمان است.

 

رضایی متذکر شد: این‌ها عرب نمی‌خواهند، اهل سنت نمی‌خواهند اینها علیه فارس هستند و بنای دشمنی خود را با ایران مشخص کردند.

 

دبیر مجمع تشخصیص مصلحت نظام در پایان گفت: امیدوارم بتوانیم از مقام شهدا، چگونگی زندگی‌ها و رهبری به عنوان امتداد مساله غدیر درس بگیریم.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :