موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/99477 :کد

0

امیر قطر، سیسی را نپذیرفت!

  پنجشنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۵ — ۰۱:۰۱
تعداد بازدید : ۴۲۷   
 تحلیل ایران -امیر قطر، سیسی را نپذیرفت!

امیر قطر درخواست مقامات مصری برای تدارک دیدار میان وی و عبدالفتاح سیسی رئیس جمهور مصر در نیویورک را نپذیرفت.

امیر قطر درخواست مقامات مصری برای تدارک دیدار میان وی و عبدالفتاح سیسی رئیس جمهور مصر در نیویورک را نپذیرفت.

 

به گزارش تحلیل ایران ، به نوشته یک سایت ترکیه ای، شیخ تمیم بن حمد بن خلیفه آل ثانی، درخواست مقامات مصر برای فراهم کردن زمینه دیدار او با عبدالفتاح سیسی در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد، را رد کرده است.


پایگاه خبری "اخبار ترکیا" به نقل از منابع خود در نیویورک اعلام کرد که مقامات مصری در تماس با همتاهای قطری خود خواهان تعیین زمانی برای دیدار سیسی و شیخ تمیم در نیویورک شده بودند.


این منبع افزود: طرف قطری به مقامات مصری اعلام کرده است که زمان مورد نظر، برای این دیدار مناسب نیست و مسئولان قطری زمان دیگری را مشخص خواهند کرد.


از سوی دیگر مصری ها این پاسخ قطر را نوعی مخالفت با برقراری این دیدار قلمداد و این خبر را برعکس منتشر کردند و مدعی شدند که طرف قطری خواهان این دیدار شده است.


بنابراین بسیاری از رسانه های مصر این خبر را منعکس و ادعا کردند که سیسی درخواست ملاقات امیر قطر را رد کرده است؛ این رسانه ها خاطرنشان کردند که نماینده قطر در سازمان ملل متحد از نماینده مصر خواسته است که زمانی را برای دیدار میان سیسی و شیخ تمیم تعیین کند.


العالم نوشت : برخی رسانه های مصری حتی از این هم فراتر رفتند و ادعا کردند که سفرای ترکیه و قطر در سازمان ملل متحد درخواست ملاقات میان سیسی، امیر قطر و اردوغان را به نمایندگی مصر در سازمان ملل متحد ارائه کرده اند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :