موضوعات ‌مرتبط: سیاسی رصد سیاسی

a/99480 :کد

0

مجلس از تقویت توان دفاعی کشور کوتاه نمی‌‌آید

  پنجشنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۵ — ۰۱:۲۸
تعداد بازدید : ۱۹۹   
 تحلیل ایران -مجلس از تقویت توان دفاعی کشور کوتاه نمی‌‌آید

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: نمایندگان مجلس در بررسی بودجه و تخصیص اعتبارات هیچ وقت از کمک به افزایش توانمندی بنیه‌های دفاعی کشور کوتاه نیامده

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: نمایندگان مجلس در بررسی بودجه و تخصیص اعتبارات هیچ وقت از کمک به افزایش توانمندی بنیه‌های دفاعی کشور کوتاه نیامده و در این زمینه قصوری انجام نمی‌دهند.

 

به گزارش تحلیل ایران ، محمد فیضی  اظهار کرد: دفاع از مال، جان، ناموس و وطن یک امر فطری است که اگر همراه با حفظ ارزش‌ها باشد بسیار مقدس‌تر است.


وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران همیشه توانسته است همه اقشار جامعه را به صحنه کشیده و زمینه تقویت نیروهای مردمی و زمین‌گیر دشمنان را فراهم آورد، تصریح کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی دشمنان به بهانه‌های مختلف علیه جمهوری اسلامی ایران بهانه‌جویی کردند.  

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: نمایندگان مجلس در بررسی بودجه و تخصیص اعتبارات هیچ وقت از کمک به افزایش توانمندی بنیه‌های دفاعی کشور کوتاه نیامده و در این زمینه قصوری انجام نمی‌دهند.


فیضی ادامه داد: نسل بعد از جنگ باید شناخت دقیقی از دفاع مقدس و دستاوردهای آن داشته باشند که یکی از مهمترین این دستاوردها رسیدن به خودباوری در جامعه اسلامی بود که ما بدون تکیه بر استکبار جهانی امروز به همه سرمایه‌های مادی و معنوی خود افتخار می‌کنیم.

وی این خوداتکایی و دور شدن از وابستگی‌ها را یک شرایط مطلوب و مناسب برای رسیدن به اهداف شاخص و مهم مدنظر توصیف کرد و گفت: ما نیز در مجلس سعی‌مان بر این است تا به حوزه دفاعی و تقویت بنیه نظامی کشور کمک کنیم.


نماینده مردم اردبیل با بیان اینکه در مجلس دهم در کنار همه کارهای انجام شده تصمیم بر این شد تا یک میلیارد و 750 میلیون دلار وجوه استرداد شده دعاوی بین‌المللی به حوزه تقویت بنیه دفاعی ترزیق شود، عنوان کرد: ما در اصلاح بودجه با آرای بالا تصمیم گرفتیم تا با توجه به نظر مساعد کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در صحن علنی نیز اهمیت دفاع و تقویت بنیه‌های دفاعی کشور را مدنظر قرار داده و این رقم را به این حوزه اختصاص دهیم.


فارس نوشت : فیضی تصریح کرد: در ارج نهادن به جامعه ایثارگران قرار شد در احکام دائمی توسعه برنامه‌های توسعه‌ای کشور توجه ویژه‌ای به خانواده‌های ایثارگران، شهدا و جانبازان و ... انجام شود که بر اساس مواد الحاقی تمام امتیازات ایثارگران به ویژه جانبازان از  25 درصد به 10 درصد و رزمندگان از 24 به 12 ماه تقلیل یافت تا با این تقلیل بتوانند از خدمات بنیاد شهید و امور ایثارگران استفاده کنند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :