موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/99489 :کد

0

تروریسم جایی و آینده ای در سوریه ندارد

  پنجشنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۵ — ۰۲:۲۷
تعداد بازدید : ۲۰۸۲۲۸   
 تحلیل ایران -تروریسم جایی و آینده ای در سوریه ندارد

رئیس جمهوری مصر گفت: تروریسم در سوریه هیچ جا و آینده ای ندارد و هرکس که بخواهد روی ایفای نقش این گروه ها در آینده این کشور حساب باز کند، دراوج توهم خواهد بود.

رئیس جمهوری مصر گفت: تروریسم در سوریه هیچ جا و آینده ای ندارد و هرکس که بخواهد روی ایفای نقش این گروه ها در آینده این کشور حساب باز کند، دراوج توهم خواهد بود.

 

به گزارش تحلیل ایران عبد الفتاح السیسی در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل افزود: چهره کریه گروه های تروریستی با هیچ ترفند و ابزاری گریم و زیبا نمی شود.


وی هشدار داد: برخی طرف های منطقه ای و بین المللی درتلاشند با سوء استفاده از بحران جاری در سوریه و با حمایت از گروههای تروریستی و تروریسم که در سایه کوتاهی جامعه بین المللی درحل بحران از طریق سیاسی، سرنوشت ملت سوریه را تهدید می کنند ،منافع خود را تامین کنند.


وی با استقبال از توافق امریکا و روسیه برای آتش بس در سوریه این توافق را لازم ولی ناکافی عنوان کرد و ادامه داد: این توافق باید ادامه یابد و در مراحل بعدی گفت وگوهای سیاسی برای دستیابی به راه حل نهایی و اساسی و جامع برای بحران جاری فورا آغاز شود.


سیسی از استفان دمستورا فرستاده ویژه سازمان ملل دربحران سوریه خواست در اسرع وقت از طرفهای درگیر دعوت کند تا برای رسیدن به راه حل سیاسی گفت و گوها را آغاز کنند به نحوی که این راه حل وحدت و تمامیت ارضی سوریه را تضمین کرده و گروه های تروریستی را از گردونه این راه حل خارج کند ،زیرا نمی توان برای این گروه ها جایی در آینده سوریه قایل شد.


ایرنا نوشت : رییس جمهوری مصر خاطرنشان کرد: ما بشدت مخالفت خود با هرگونه دور زدن تصمیمات و مصوبات سازمان ملل درخصوص قراردادن این گروه ها در فهرست گروه های تروریستی اعلام می کنیم.


ژنرال السیسی تاکید کرذ :واقعیت این است که ما وقت چندانی نداریم و گذر زمان به نفع ما نیست زیرا هر روز که می گذرد فرصت رشد بیشتری به گروه های تروریستی است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :