موضوعات ‌مرتبط: فناوری گوشی

a/99502 :کد

0

قیمت اجزای تشکیل دهنده آیفون ۷

  پنجشنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۵ — ۰۴:۲۶
تعداد بازدید : ۴۷۲   
 تحلیل ایران -قیمت اجزای تشکیل دهنده آیفون ۷

قیمت اجزای آیفون ۷ حدود ۲۲۰ دلار می باشد

 قیمت اجزای آیفون 7 حدود 220 دلار می باشد

 

به گزارش تحلیل ایران،  شرکت اپل معمولا آیفون‌های خود را با قیمت بسیار زیادی به بازار عرضه می‌کند و در بسیاری از موارد قیمت آیفون‌های اپل از پیشرفته‌ترین اسمارت فون‌های اندرویدی موجود در بازار هم بیشتر است. با توجه به این قیمت‌گذاری بالا، بدون شک برای خیلی ها سوال است که هزینه خرید قطعات آیفون در حالت پایه چقدر است.

 

مطابق با کالبد شکافی اولیه آیفون 7 نسخه 32 گیگابایتی توسط HIS MArkit، تخمین شده می‌شود که هزینه تامین مجموعه قطعات این گوشی برای اپل حدود 220 دلار باشید. البته این مدل آیفون ارزان قیمت‌ترین اسمارت فون در میان آیفون‌های جدید اپل است و طبیعتاً هزینه مجموع قطعات مدل‌های پیشرفته تر، بیشتر خواهد بود.

 

ظاهرا گران قیمت‌ترین قطعه در میان اجزای تشکیل دهنده آیفون، نمایشگر آن است که حدود 43 دلار قیمت دارد. در جایگاه‌ بعدی نیز مودم اینتل و سایر تراشه‌های Baseband قرار دارد که هزینه آن 33.90 دلار است. سومین سخت افزار گران قیمت مورد استفاده در آیفون‌های امسال تراشه A10 Fusion است که حدود 26.90 دلار قیمت دارد.

 

البته نباید فراموش کنیم که این قیمت ها 100 درصد دقیق نیستند و ممکن است شرکت اپل به دلیل خرید عمده آنها از عمده فروشان، این قطعات را با قیمت کمتری تهیه کرده باشد.

 

این نکته را هم در نظر داشته باشید که این قیمت 220 دلاری در واقع هزینه ساخت یک آیفون برای اپل نبوده و تنها هزینه خرید قطعات است، زیرا برای محاسبه هزینه کلی ساخت یک آیفون باید موارد دیگری همچون R&D، بازاریابی، طراحی و غیره را نیز مد نظر قرار دهیم.

 

تابناک نوشت :تیم کوک مدیر عامل اپل نیز بارها در گذشته به این موضوع اشاره کرده که هنوز هیچ یک از کالبدشکافی های آیفون منجر به محاسبه دقیق قیمت آن نشده است. به این ترتیب نمی توان به این قیمت ها به عنوان مرجع استناد کرد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :