موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/99538 :کد

0

اعلام حالت فوق‌العاده در شارلوت امریکا

  پنجشنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۵ — ۱۰:۰۴
تعداد بازدید : ۱۹۴   
 تحلیل ایران -اعلام حالت فوق‌العاده در شارلوت امریکا

با بالا گرفتن اعتراضات در شهر شارلوت امریکا و کشته شدن یک سیاه‌پوست دیگر، در این شهر ایالت کارولینای شمالی حالت فوق‌العاده اعلام شده‌است.

 
با بالا گرفتن اعتراضات در شهر شارلوت امریکا و کشته شدن یک سیاه‌پوست دیگر، در این شهر ایالت کارولینای شمالی حالت فوق‌العاده اعلام شده‌است.

 

به گزارش تحلیل ایران، رئیس پلیس شهر شارلوت امریکا چهارشنبه شب (به وقت محلی) گفت در ادامۀ اعتراضات علیه خشونت پلیس، یک آفریقایی-امریکایی به ضرب گلوله کشته شده‌است.کِر پاتنی، رئیس پلیس شارلوت در ایالت کارولینای شمالی، گفت پیشتر گزارش شده بود که یک معترض به شدت زخمی شده؛ وی پس از انتقال به بیمارستان جان باخته‌است.

پرس تی وی نوشت: این تظاهرات، در ساعات پایانی چهارشنبه به‌وقت محلی در شهر شارلوت و در اعتراض به قتل یک شهروند سیاه‌پوست 43 ساله به نام «کِیت لامونت اسکات» به دست پلیس صورت گرفت.پاتنی در خلال اعتراضات شب دوم در شهر شارلوت به فاکس‌نیوز گفت: «ما تلاش داشتیم تا جمعیت را متفرق کنیم. ما خیلی صبور بودیم اما آنها خیلی پرخاشگر شدند، بطری و ... به سوی افسران من پرتاب می‌کردند. بنابراین اکنون زمان برقراری نظم است.» پلیس پس از ساعاتی مدعی شد که این معترض به ضرب گلولۀ پلیس کشته نشده‌است.

معترضان در درگیری با پلیس ضدشورش امریکا شعار می‌دادند: «نه عدالت، نه صلح»در دومین شب درگیری‌ها در ایالت کارولینای شمالی، پلیس از گلوله‌های پلاستیکی و گاز اشک‌آور به منظور سرکوب اعتراضات مردمی استفاده کرد.پت مک کروری، فرماندار کارولینای شمالی، گفت وی دستور اعزام نیروهای بیشتر به منظور مقابله با اعتراضات در شارلوت را صادر کرده است.

وی گفت با هرگونه خشونت در قبال شهروندان یا نیروهای پلیس یا تخریب اموال عمومی برخورد خواهد شد.گزارش‌های ضد و نقیضی دربارۀ مرگ اسکات مطرح شده است؛ پلیس مدعی است که وی مسلح بوده، به دستور پلیس بی‌توجهی کرده و 16 افسر پلیس را هدف قرار داده‌است.اما بستگان اسکات در مصاحبه با رسانه‌های محلی گفته‌اند وی هنگامی‌که هدف گلوله پلیس قرار گرفت، اسلحه‌ای در دست نداشته بلکه کتاب در دستش بوده‌است.جنیفر رابرتز، شهردار شارلوت، از مردم خواسته است آرامش خود را حفظ کنند تا تحقیقات در این زمینه کامل و نتیجه آن اعلام شود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :