موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/99611 :کد

0

گروه‌های تروریست درسوریه جسدجاسوس اسرائیل را تحویل می دهند

  پنجشنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۵ — ۱۷:۲۸
تعداد بازدید : ۲۱۴   
 تحلیل ایران -گروه‌های تروریست درسوریه جسدجاسوس اسرائیل را تحویل می دهند

کانال ۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش داد که گروه‌های مسلح در سوریه جسد "الی کوهن" جاسوس اعدامی این رژیم را تحویل خواهند داد.

کانال ۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش داد که گروه‌های مسلح در سوریه جسد "الی کوهن" جاسوس اعدامی این رژیم را تحویل خواهند داد.

 

به گزارش تحلیل ایران، کانال 2 تلویزیون رژیم صهیونیستی از تحویل جسد «الی کوهن» جاسوس معروف این رژیم خبر داد و این درحالی است که یک سایت عبری پیشتر ویدیویی را از لحظه اعدام الی کوهن جاسوس مشهور رژیم صهیونیستی در دمشق پایتخت سوریه منتشر کرده بود.

 

سایت عبری NRG تأکید کرد که این ویدیو را از طریق یکی از گروه‌های مسلح به دست آورده است.


بر اساس این گزارش، یکی از گروه‌های مسلح پس از اشغال یکی از دفاتر تلویزیون سوریه، ویدیوی اعدام جاسوس کوهن را به دست آورده و به طرفهای صهیونیستی داده است.

 

در این ویدیو جسد الی کوهن جاسوس رژیم صهیونیستی بر چوبه دار دیده می‌شود.

 

الی کوهن (1924-1965) از مشهورترین جاسوسان رژیم صهیونیستی است که با نام جعلی "کامل امین ثابت" فعالیت داشت، و دولت سوریه پس از شناسایی و دستگیری این جاسوس، با وجود تلاش دولت‌های بزرگ برای جلوگیری از مجازاتش، او را در وسط دمشق اعدام کرد.

 

به نقل از پایگاه خبری العالم، رژیم صهیونیستی کوهن را از مهمترین جاسوسان خود می‌نامد، و طبق اذعان "لوی اشکول" نخست وزیر وقت رژیم صهیونیستی او با انتقال اطلاعاتی مهم، باعث پیروزی این رژیم در جنگ سال 1967 شد.

 

مسؤولان سوریه این جاسوس را در 18 مه 1965 در میدان "المرجه" اعدام و جسد او را در مکانی سری دفن کردند.

 

رژیم صهیونیستی ده‌ها بار به صورت علنی و یا محرمانه تلاش کرد جسد این جاسوس خود را پس بگیرد، ولی همه تلاشها ناکام ماند.

 

تسنیم نوشت:انتشار خبر تلاش گروه‌های مسلح برای تحویل جسد این جاسوس به رژیم صهیونیستی، بار دیگر از ارتباط نزدیک اطلاعاتی و جاسوسی این گروه ها با رژیم اشغالگر قدس پرده برمی‌دارد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :