موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/99622 :کد

0

درخواست ژاپن از جهانیان برای متوقف کردن کره شمالی

  پنجشنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۵ — ۱۹:۴۲
تعداد بازدید : ۱۵۵   
 تحلیل ایران -درخواست ژاپن از جهانیان برای متوقف کردن کره شمالی

نخست وزیر ژاپن از جهانیان خواست تا راه جدیدی را برای متوقف کردن تهدید کره شمالی پس از آزمایشات اتمی و موشکی اخیر این کشور پیدا کنند.

نخست وزیر ژاپن از جهانیان خواست تا راه جدیدی را برای متوقف کردن تهدید کره شمالی پس از آزمایشات اتمی و موشکی اخیر این کشور پیدا کنند.


به گزارش تحلیل ایران، به نقل از خبرگزاری فرانسه، شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن در نشست مجمع عمومی سازمان ملل گفت: پس از اقدامات اخیر کره شمالی از جمله آزمایش مدل کوچک یک کلاهک اتمی، ارزیابی‌ها درباره پیونگ‌یانگ نیازمند تغییر است. هیچ جایگزینی وجود ندارد اما باید گفت که این تهدید در حال حاضر به جایی رسیده که با آنچه تاکنون آشکار شده بود، متفاوت است.


وی افزود: این تهدید علیه جامعه بین‌الملل به شدت افزایش یافته و واقع‌بینانه‌تر شده است. برای رسیدگی به این مساله اقدامات و ابزار جدیدی لازم است که با آنچه دیروز اعمال می‌کردیم کاملا متفاوت است.


آبه اقدامات ویژه‌ای را نام نبرد اما گفت: ژاپن از کرسی غیر دائم خود در شورای امنیت برای دستیابی به گزینه‌های جدید استفاده می‌کند.


وی تاکید کرد: ژاپن، تنها کشوری که از حمله اتمی رنج برده، متعهد به امحای تسلیحات مخرب شده است. کره شمالی خیال استفاده از تسلیحات اتمی را در سر دارد. این چالشی برای وجدان بشریت است. اگر از آن غافل شویم چطور وجدان‌های خودمان را توجیه خواهیم کرد.


ایسنا نوشت: آبه همچنین در این سخنرانی به تمایل کشورش برای دستیابی به کرسی دائمی در شورای امنیت اشاره کرد و گفت: ژاپن پس از آمریکا از نظر تاریخی یکی از بنیان‌گذاران اصلی سازمان ملل است.


وی به تعهدات ژاپن برای کمک از جمله کمک به توسعه بین المللی و تامین مالی توافق‌نامه مربوط به تغییر آب و هوا اشاره کرد و گفت: توکیو در دهه های اخیر 334.5 میلیارد دلار کمک کرده است. اگر در حال حاضر اصلاحات در شورای امنیت را انجام ندهیم، این مساله یک یا دو دهه به تاخیر می‌افتد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :