موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/99627 :کد

0

اعتصاب کارمندان بیمارستانی در عربستان

  پنجشنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۵ — ۲۰:۴۷
تعداد بازدید : ۱۴۶   
 تحلیل ایران -اعتصاب کارمندان بیمارستانی در عربستان

وزارتخانه‌های کار و بهداشت سعودی مدعی شدند که تلاش‌ها خود را برای حل مشکل اعتصاب کارکنان بیمارستان "سعد الشهیر" در الخبر، آغاز کردند.

وزارتخانه‌های کار و بهداشت سعودی مدعی شدند که تلاش‌ها خود را برای حل مشکل اعتصاب کارکنان بیمارستان "سعد الشهیر" در الخبر، آغاز کردند.


به گزارش تحلیل ایران، این سومین بار است که کارکنان این بیمارستان تخصصی که در منطقه "الشرقیه" قرار دارد، در اعتراض به تأخیر پرداخت حقوقشان اعتصاب می کنند.


کارکنان این بیمارستان تأکید دارند که چهارماه متوالی است حقوق دریافت نکرده‌اند.  این بیمارستان تخصصی، از معروفترین بیمارستان‌های منطقه الشرقیه است.

 

فعالان عربستانی در همین راستا هشتگی را در شبکه های اجتماعی در حمایت از کارکنان این بیمارستان به راه انداختند.

 

فعالان عربستانی، دلیل تأخیرهای مکرر در پرداخت حقوق کارکنان این بیمارستان را جویا شدند و تأکید کردند که این سومین بار است کارکنان این بیمارستان دست به اعتصاب زده‌اند.

 

خبرگزاری دانشجو نوشت: عربستان سعودی سال گذشته با 98 میلیارد دلار کسری بودجه مواج شد، که این رقم معادل 13 درصد تولید ناخالص ملی این کشور می‌باشد.

 

پیش از این نیز گزارش‌های متعددی از سوی کارشناسان درخصوص حرکت سریع عربستان به سوی ورشکستگی به دلیل ماجراجوی‌های نظامی این کشور و ورود به جنگهای یمن و سوریه و هزینه‌های سنگین تسلیحاتی منتشر شده است.

 

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :