موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی گردشگری

a/99631 :کد

0

افزایش چشمگیر گردشگران بریتانیایی به ایران

  پنجشنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۵ — ۲۱:۵۵
تعداد بازدید : ۲۳۶   
 تحلیل ایران -افزایش چشمگیر گردشگران بریتانیایی به ایران

تعداد گردشگران بریتانیایی که علاقمندند به ایران سفر کنند، افزایش چشمگیری داشته است.

تعداد گردشگران بریتانیایی که علاقمندند به ایران سفر کنند، افزایش چشمگیری داشته است.


به گزارش تحلیل ایران به نقل از پرس تی وی، مدیر یک وب‌سایت جهانگردی بریتانیایی می‌گوید ایران هم اکنون دومین مقصد پروازهای طولانی بریتانیاست و کارشناسان گردشگری از افزایش بی‌سابقه فروش بلیط ایران در بریتانیا خبر می‌دهند.


روشن محمد صالح در لندن گزارش می‌دهد: به خاطر خصومت اکثر رسانه‌های جریان اصلی، ایران یکی از کشورهای دنیا است که بیشترین درک نادرست دربارۀ آن وجود دارد. 


اما با توجه به تلاش این کشور برای تشویق به گردشگری، مردم بریتانیا اکنون فرصت دارند تا خود (با سفر به ایران) حقایق پشت تیترهای خبری را کشف کنند.


شهر اصفهان با معماری باشکوه اسلامی؛ شهر تاریخی و کویری یزد؛ شهر شعرا، شیراز یا شهر مقدس مشهد اکنون در انتظار آنهاست. 


برای افزایش سفر مردم بریتانیا به ایران، عواملی وجود دارد. اول آنکه پرواز مستقیم میان تهران و لندن از سر گرفته شده‌است. دوم آنکه روابط دیپلماتیک میان ایران و بریتانیا در سطح سفیر ازسر گرفته شده‌است. سوم و شاید مهمتر از همه اینکه در پی توافق اتمی سال گذشته، ایران این احساس را که آماده پذیرش کسب و کار است، به جهان خارج منتقل کرده‌است.


وایلد فرانتیرز، یک شرکت مسافرتی ماجراجویانه در لندن و متخصص سفرهای فرهنگی به کشورهای در حال توسعه است. پیشتر هند پرفروش‌ترین مقصد این آژانس بود اما هم‌اکنون ایران پرفروش‌ترین مقصد است.  


جانی بیلبی، موسس وایلد فرانتیرز، در این رابطه گفت: «مهمترین مکان‌‌های گردشگری در ایران شامل اصفهان است که خود در میان یکی از برجسته‌ترین مناطق به شمار می‌رود. یزد، شیراز و تخت‌جمشید هم همین طور. مردم از تهران لذت می‌برند اما ما مردم را به مناطق غیرمعمول‌تر مثل تبریز و کوه‌های البرز می‌بریم که به مردم چهره‌ای متفاوت از ایران و زندگی چادرنشینی و روستایی ایران را نشان می‌دهد.»


وایلد فرانتیرز نیازهای گردشگران ماجراجوی بریتانیایی را فراهم می کند. خصوصیات فردی که علاقمند است به ایرن سفر کند، چیست؟ 


بیبلی افزود: «افرادی که به جهان، به فرهنگ، به تاریخ، باستان‌شناسی و معماری علاقه دارند و افرادی که می‌خواهند خودشان ورای تیترهای رسانه‌های جریان اصلی را ببینند و از سفر به این مناطق، بیشتر درباره آن کشور بدانند. و البته ایران یک کشور شگفت‌انگیز است که تمدن آن هزاران سال قدمت دارد، لذا موارد فراوانی وجود دارد که گردشگران را به خود مشغول کند.»


فعالان گردشگری می‌گویند گردشگران بریتانیایی ممکن است با کلیشه‌های زیادی به ایران سفر کنند، اما همگی وقت بازگشت می‌گویند ایران مقصدی زیبا، امن، با ثبات و مقرون به صرفه است که مردمش مهمان نوازانی بی‌نظیر هستند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :