موضوعات ‌مرتبط: فناوری رصد سیاسی

a/99645 :کد

0

افزایش درخواست دولت ها برای افشای اطلاعات کاربران توییتر

  جمعه ۰۲ مهر ۱۳۹۵ — ۰۰:۲۸
تعداد بازدید : ۲۹۳   
 تحلیل ایران -افزایش درخواست دولت ها برای افشای اطلاعات کاربران توییتر

گزارش شفافیت توییتر منتشر شد؛ افزایش درخواست دولت ها برای افشای اطلاعات کاربران

کمپانی توییتر ساعاتی پیش، آخرین گزارش خود در زمینه درخواست دولت ها از این کمپانی به منظور ارایه اطلاعات مربوط به کاربران خود را منتشر و اعلام کرد که حجم این درخواست ها در مقایسه با نیمه دوم سال گذشته، افزایش داشته است.

 

به گزارش تحلیل ایران؛ در این گزارش که به "گزارش شفافیت" نیز شناخته می شود، میزان درخواست دولت ها از این شبکه بزرگ اجتماعی در بازه زمانی ژانویه تا ژوئن 2016، در مقایسه با نیمه دوم سال 2015، به میزان 2 درصد افزایش داشته است.

 

اگرچه این میزان افزایش درخواست ها با توجه به افزایش تعداد کاربران این شبکه اجتماعی در طی چند ماه اخیر، رقم قابل توجهی نیست اما با این حال، نشان دهنده توجه دولت های سراسر جهان به این کمپانی و فعایت های کاربران در این شبکه اجتماعیست.

 

همانند سابق، کشور آمریکا بیشترین درخواست را با ثبت 152 درخواست در نیمه اول 2016 داشته و جالب اینجاست که چیزی حدود 44 درصد از کل درخواست ها به نام این کشور ثبت شده است.

 

به گزارش توییتر، بخش عمده ای از این درخواست ها از سوی پلیس فدرال آمریکا و یا همان FBI بوده است که این برای اولین بار است که توییتر نام سازمان ها را در نیز در گزارش خود قید کرده است.

 

همچنین، در این گزاش آمده است که دولت ها از این کمپانی خواستند تا اطلاعات اکانت مربوط به 25 حساب کاربری واین (Vine) و 47 حساب کاربری پِری‌اسکوپ (Periscope) را در اختیارشان قرار دهد.

 

گفتنی است در این بازه زمانی، میزان درخواست ها برای حذف توییت ها و اکانت ها نیز با افزایشی 13 درصدی همراه بوده که بخش عمده ای از این موارد از سوی کشورهای ترکیه و روسیه بوده است.

 

تابناک نوشت : بنا بر اطلاعات فاش شده، توییتر تنها 7 درصد از کاربران را از درخواست دولت ها مبنی بر افشای اطلاعات آن ها باخبر کرده است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :