موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/99662 :کد

0

انگلیس بابت بیانیه بالفور عذرخواهی کند

  جمعه ۰۲ مهر ۱۳۹۵ — ۰۲:۰۱
تعداد بازدید : ۲۳۸   
 تحلیل ایران -انگلیس بابت بیانیه بالفور عذرخواهی کند

محمود عباس رییس تشکیلات خودگران فلسطین از انگلیس خواست بابت بیانیه بالفور در سال ۱۹۱۷و حمایت لندن از ایجاد وطن یهود در فلسطین، از فلسطینیان عذرخواهی کند و کشور فلسطین را به رسمیت بشناسد.

محمود عباس رییس تشکیلات خودگران فلسطین از انگلیس خواست بابت بیانیه بالفور در سال 1917و حمایت لندن از ایجاد وطن یهود در فلسطین، از فلسطینیان عذرخواهی کند و کشور فلسطین را به رسمیت بشناسد.

 

به گزارش تحلیل ایران , به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز، محمود عباس روز پنجشنبه در مجمع عمومی سازمان ملل گفت: در یکصدمین سالگرد این بیانیه شوم از انگلیس می خواهیم با عبرت گرفتن در این زمینه، مسئولیت تاریخی، قانونی، سیاسی، مادی و معنوی نتایج اقدامات خود در قبال این بیانیه را بپذیرد و از ملت فلسطین بخاطر بدبختی ها، گرفتاری ها ظلم و ستم ناشی از آن عذرخواهی کند و با تصحیح رویکرد خود در قبال این فاجعه تاریخی، دولت فلسطین را به رسمیت بشناسد.


وی همچنین از سازمان ملل متحد خواست، سال 2017 را به عنوان سال پایان اشغال سرزمین های فلسطین از سوی رژیم صهیونیستی قرار دهد.


محمود عباس هشدار داد که اجرای طرح های توسعه طلبانه شهرک سازی از سوی رژیم صهیونیستی، امیدها و آرزوهای مربوط به راه حل ایجاد دو کشور در مرزهای سال 1967 را ازبین خواهد برد.


انگلیسی ها که در سال 1917 طی نامه ای رسمی موسوم به بیانیه بالفور، وعده تأسیس کشوری یهودی را به «لرد روچیلد» سرمایه دار صهیونیست، داده بودند، با انتخاب «هربرت ساموئل»، یهودی صهیونیست، به عنوان فرماندار این سرزمین، همه چیز را برای تسلط صهیونیست ها بر فلسطین مهیا کردند.


ایرنا نوشت :به این ترتیب و با رویکرد خائنانه قدرت های جهانی نسبت به حق طبیعی فلسطینی ها، رژیم جعلی صهیونیستی در ماه مه سال 1948 تأسیس شد. هر چند صهیونیست ها بر اساس طرح سازمان ملل متحد، باید تنها یک سوم از خاک فلسطین را در اختیار می داشتند، اما از ابتدا معلوم بود که آنها، به این مقدار اکتفا نخواهند کرد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :