موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/99691 :کد

0

استفاده از انرژی های تجدیدپذیر، محور همکاری ایران و دانمارک

  جمعه ۰۲ مهر ۱۳۹۵ — ۰۶:۰۸
تعداد بازدید : ۴۰۳   
 تحلیل ایران -استفاده از انرژی های تجدیدپذیر، محور همکاری ایران و دانمارک

«حمید چیت چیان» وزیر نیرو در دیدار با همتای دانمارکی خود توسعه استفاده از انرژی های تجدیدپذیر را مهم ترین محور همکاری های آینده دو کشور ایران و دانمارک عنوان کرد.

«حمید چیت چیان» وزیر نیرو در دیدار با همتای دانمارکی خود توسعه استفاده از انرژی های تجدیدپذیر را مهم ترین محور همکاری های آینده دو کشور ایران و دانمارک عنوان کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از پاون، چیت چیان در سفر روز پنجشنبه خود به دانمارک و در دیدار با وزیر انرژی، مطلوبیت و آب و هوای این کشور درخصوص همکاری مشترک در زمینه انرژی های تجدیدپذیر، توسعه کیفیت منابع آب و همچنین بازیافت فاضلاب و استفاده دوباره از پساب در بخش های مختلف گفت وگو کرد.

 

وزیر نیرو با اشاره به تعهد وزارت نیرو در زمینه رعایت ملاحظات محیط زیستی در طرح ها و همچنین مشارکت داوطلبانه ایران درخصوص توافق های جهانی کنفرانس پاریس گفت: با توجه به توانمندی های کشور دانمارک و همچنین ظرفیت های بی مانند ایران در زمینه انرژی بادی و خورشیدی، توسعه استفاده از انرژی های تجدیدپذیر می تواند محورهای همکاری آینده دو کشور باشد.


وی با اشاره به اجرای طرح های فاضلاب در بیشتر شهرهای ایران گفت: به کارگیری فن آوری های نوین در زمین تصفیه آب و فاضلاب در ایران می تواند زمینه خوبی برای همکاری مشترک شرکت های بخش خصوصی دو کشور باشد.


در پایان این نشست مقرر شد وزیر انرژی، مطلوبیت و آب و هوای دانمارک با همراهی چند شرکت برتر این کشور برای بررسی زمینه های همکاری و توسعه روابط دو کشور در زمینه آب و برق به ایران سفر کنند.

**تبادل تجربه در زمینه کاهش پیامد تغییر اقلیم


پس از این نشست، چیت چیان با وزیر محیط زیست و غذای دانمارک نیز دیدار کرد که در این نشست وزیر نیرو با اشاره به موضوع تغییر اقلیم و کمبود آب در بخش های بزرگی از ایران گفت: حدود 15 سال است که به علت تغییر اقلیم، خشکسالی نگران کننده ای در ایران اتفاق افتاده و علاوه بر کاهش بارندگی، تبخیر آب به دلیل افزایش دمای هوا نیز بیشتر شده است.


وی تصریح کرد: ما باید هوشمندانه در زمینه کاهش پیامد تغییر اقلیم، مدیریت مصرف آب و افزایش راندمان آبیاری در بخش کشاورزی فعالیت کنیم و در این زمینه ها از تبادل تجربه و همکاری با کشور دانمارک استقبال می کنیم.


ایرنا نوشت: وزیر نیرو در این دیدار از شرکت های دانمارکی دعوت کرد تا در زمینه کیفیت منابع آب، تصفیه فاضلاب و کاهش هدررفت آب در شبکه شهری با شرکت های ایرانی همکاری نمایند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :