موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/9974 :کد

0

کنارآمدن باایران بهترازمواجهه باایران دارای بمب هسته‌ای است

  یکشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۴ — ۱۶:۴۳
تعداد بازدید : ۲۶۳   
 تحلیل ایران -کنارآمدن باایران بهترازمواجهه باایران دارای بمب هسته‌ای است

معاون رئیس‌جمهوری آمریکا در دیدار خود با رهبران یهودی در جنوب فلوریدا اعلام کرد که کنار آمدن با ایران کنونی به‌مراتب بهتر از مواجه شدن با ایران هسته‌ای است.

به گزارش تحلیل ایران، جو بایدن، معاون رئیس جمهور آمریکا در دیدار اخیر خود با رهبران یهودی در جنوب فلوریدا به‌منظور اطمینان بخشی به آنها درباره مزایای توافق هسته‌ای تلاش بسیاری کرد.

به گزارش رویترز، بایدن روز پنجشنبه سفری دوروزه‌ای را به فلوریدا انجام داد که می‌توان آن را بخشی از کمپین انتخابات ریاست‌جمهوری تلقی کرد. بایدن در دیدار با بیش از 30 رهبر یهودی اعلام کرد که اطمینان دارد این توافق مانع از دستیابی ایران به تولید بمب هسته‌ای خواهد شد.

وی در منطقه سناتور واسرمن شولتز که دارای یکی از بیشترین جمعیت‌های یهود در آمریکا است، گفت: اگر بتوانیم بمب هسته‌ای را از روی میز برداریم، بهتر است که با آن انسان‌های بد (ایران) کنار بیاییم تا اینکه با آن انسان‌های بد کنار بمب هسته‌ای مواجه شویم.

واسرمن شولتز، رئیس کمیته ملی دموکراتیک تا کنون موضع خود درباره توافق هسته‌ای را اعلام نکرده است اما از بایدن برای این جلسه و معرفی به گروه دعوت کرد. واسرمن درباره توافق هسته‌ای گفت: از تصمیم‌گیری نمی‌ترسم. هیچ‌وقت از اینکه در زمان لازم تنها بمانم و بر اصولم پافشاری کنم، نمی‌ترسم.

جلسه روز پنجشنبه در فلوریدا یک روز پس از آن تشکیل شد که باراک اوباما رأی لازم برای حمایت از توافق هسته‌ای میان ایران و قدرت‌های جهانی را کسب کرد.

«جو بایدن» معاون رئیس جمهور آمریکا همچنین در این مراسم خطاب به یهودیان آمریکایی گفت: تنها چیزی که مخالفان توافق ایران از جمله بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل را راضی می‌کند، تغییر رژیم در ایران است.

وی در ادامه افزود: این هدف تنها با قدرت آمریکا قابل دستیابی خواهد بود که شامل صدها پرواز توسط هواپیماهای جنگنده خواهد بود.

بایدن در ادامه ضمن حمایت از لغو تحریم‌های اعمال شده به‌ازای محدود شدن برنامه اتمی ایران، گفت: این توافق می‌تواند مانع از دستیابی ایران به سلاح اتمی شود. حمایت دولت آمریکا از اسرائیل بی‌سابقه بوده است.

معاون رئیس جمهور آمریکا افزود: اسرائیل هیچ دوستی بزرگتر از آمریکا ندارد و هیچ رئیس جمهوری به‌اندازه باراک اوباما برای ارتقای امنیت اسرائیل فعالیت نکرده است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :