موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/99753 :کد

0

درخواست کره جنوبی برای لغو عضویت کره شمالی در سازمان ملل

  جمعه ۰۲ مهر ۱۳۹۵ — ۱۵:۱۸
تعداد بازدید : ۱۷۹   
 تحلیل ایران -درخواست کره جنوبی برای لغو عضویت کره شمالی در سازمان ملل

وزیر امور خارجه کره جنوبی در مجمع عمومی سازمان ملل گفت که کره شمالی با آزمایشهای اتمی و موشکی خود اقتدار سازمان ملل را 'به کلی به سخره گرفته' است.

وزیر امور خارجه کره جنوبی در مجمع عمومی سازمان ملل گفت که کره شمالی با آزمایشهای اتمی و موشکی خود اقتدار سازمان ملل را 'به کلی به سخره گرفته' و زمان آن فرا رسیده تا در مورد صلاحیت عضویت پیونگ یانگ در سازمان ملل تصمیم گیری شود.

 

براساس تحلیل ایران ، 'یون بیونگ سه' (Yun Byung-se) دیشب در مجمع عمومی سازمان ملل ، گفت که شورای امنیت باید پس از پنجمین آزمایش اتمی کره شمالی در 9 سپتامبر گذشته، تحریم های 'قوی تر و جامع تری' علیه کره شمالی تصویب و گریزگاه های تمهیدات جاری را بر طرف کند.
یون گفت: 'تخلفات مکرر کره شمالی و گردن ننهادن به قطعنامه های سازمان ملل و قواعد بین المللی در تاریخ این سازمان سابقه نداشته است؛ کره شمالی به کلی اقتدار مجمع عمومی و شواری امنیت را به سخره گرفته است؛ بنابراین، به طور جد معتقدم که زمان آن فرا رسیده تا در مورد صلاحیت عضویت صلح دوستانه کره شمالی در سازمان ملل که بسیاری از کشورها به آن شک دارند تجدید نظر شود.'


ایرنا نوشت:وزیر امور خارجه کره جنوبی افزود که نه تنها استعداد اتمی و موشکی کره شمالی پیشرفت کرده است بلکه پیونگ یانگ آشکارا تهدید کرده که از این تسلیحات به صورت پیش دستانه استفاده خواهد کرد.


به گفته وزیر امور خارجه کره جنوبی، این 'آخرین فرصت برای توقف جاه طلبی های هسته ای' کره شمالی است.


یون همچنین از کشورهای دیگر خواست تا علیه نقض حقوق بشر مردم کره شمالی اقدام کنند و افزود که باید احتمال تخصیص دستمزد اتباع خارج نشین کره شمالی به برنامه های تسلیحاتی آن کشور را مورد توجه بیشتری قرار داد.


به نوشته رویترز، پس از آزمایش های اخیر کره شمالی، گفت و گوها پیرامون یک قطعنامه تحریمی جدید علیه آن کشور در سازمان ملل در جریان است و تحلیلگران معتقدند که رفتار چین در این میان تعیین کننده است.


چین متحد کره شمالی است ولی از آزمایش های مکرر موشکی و هسته ای آن کشور به خشم آمده و از تحریمهای ماه مارس سازمان ملل حمایت کرد. در همان زمان، پکن به دفعات خواستار ادامه گفت و گوهای بین المللی برای حل مسائل شد. لی کچیانگ نخست وزیر چین روز چهارشنبه گذشته و در جریان سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل خواسته بود تا طرف های جهانی متعهد به غیرهسته ای نمودن شبه جزیره کره باقی مانده و مسئله هسته ای کره شمالی را از طریق گفت و گو حل و فصل کنند.


                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :