موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/99783 :کد

0

روسیه: مراکز پرجمعیت هدف احتمالی بمب های اتمی آمریکا است

  جمعه ۰۲ مهر ۱۳۹۵ — ۱۸:۲۳
تعداد بازدید : ۳۱۴   
 تحلیل ایران -روسیه: مراکز پرجمعیت هدف احتمالی بمب های اتمی آمریکا است

سرگئی ریابکوف معاون وزیر خارجه روسیه گفت: کلاهک های هسته ای جدید آمریکا ممکن است برای نابودی اهداف در مناطق پرجمعیت و نیز هدف های نظامی بکار گرفته شود.

سرگئی ریابکوف معاون وزیر خارجه روسیه با ابراز نگرانی از استقرار بمب های اتمی جدید آمریکا در اروپا گفت: کلاهک های هسته ای جدید آمریکا ممکن است برای نابودی اهداف در مناطق پرجمعیت و نیز هدف های نظامی بکار گرفته شود.

به گزارش تحلیل ایران، ریابکوف در نشست با نمایندگان مجلس اجتماعی روسیه برنامه آمریکا برای استقرار کلاهک های هسته ای В61-12 در منطقه بوخلیا در آلمان را نگران کننده و انزجار آور خواند.


تارنمای روسی «ولادتایم» روز جمعه به نقل از سخنان معاون وزیر خارجه روسیه ادامه داده استد: این کلاهک های هسته ای ممکن است برای نابودی اهداف در مناطق پرجمعیت و نیز هدف های نظامی بکار گرفته شود.


ایرنا نوشت: وی همچنین گفت که آمریکا از نظر شمار کلاهک های هسته ای مستقر شده از روسیه پیشی گرفته است.


ریابکوف افزود: روسیه در هر صورت وضعیت را زیر نظر خواهد داشت و اجتناب ناپذیر بودن پیامدهای شرکت در اجرای طرح های آمریکایی را به کشورهای اروپایی گوشزد می کند.


معاون وزیر خارجه روسیه تاکید کرد: ادامه اقدام های اتمی آمریکا در اروپا به ویژه انتقال اطلاعات و دانش استفاده از سلاح هسته ای به برخی کشورهای اروپایی در چارچوب تمرین ماموریت های مشترک هسته ای نگران کننده است و نقض آشکار پیمان منع گسترش سلاح اتمی می باشد.


ریابکوف همچنین به ادامه گسترش سپر پدافند موشکی ناتو در اروپا اشاره کرد و افزود: مسکو بارها در مورد استقرار اجزای زیرساخت های راهبردی نزدیک مرزهای خود ابراز نگرانی و تاکید کرده است که این گونه اقدام ها امنیت راهبردی روسیه را دربر می گیرد.


وی گفت: در این طرح ها، شاهد بی علاقه بودن واشنگتن و بروکسل برای تغییر رویکرد خود در مساله امنیت موشکی هستیم و این اقدام ها به رغم حل و فصل موضوع برنامه هسته ای ایران همچنان ادامه دارد.


مقام های روسیه بارها هشدار داده اند که در صورت ادامه استقرار این تسلیحات و زیر ساخت های نظامی، با اقدام های مناسب به آن پاسخ می دهد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :