موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/99793 :کد

0

خروج معارضان سوریه از شهر «حمص» فردا به پایان می‌رسد

  جمعه ۰۲ مهر ۱۳۹۵ — ۲۱:۵۵
تعداد بازدید : ۱۵۷   
 تحلیل ایران -خروج معارضان سوریه از شهر «حمص» فردا به پایان می‌رسد

منابع دولتی سوریه اعلام کردند که بر اساس توافق به عمل آمده بین دولت سوریه و معارضان، فردا آخرین گروه از افراد مسلح معارض از شهر حمص خارج خواهد شد.

منابع دولتی سوریه اعلام کردند که بر اساس توافق به عمل آمده بین دولت سوریه و معارضان، فردا آخرین گروه از افراد مسلح معارض از شهر حمص خارج خواهد شد.

 

به گزارش تحلیل ایران، منابع نزدیک به دولت سوریه از خروج قریب الوقوع همه افراد مسلح از شهر حمص خبر دادند.

 

به گزارش وبگاه خبری «سوریا الیوم»، «احمد منیر» مشاور امور مصالحه دولت سوریه جمعه (امروز) در گفت‌وگو با یک رسانه سوری گفت که 120 نفر از افراد مسلح از منطقه «الوعر» شهر حمص خارج شده و به «الدار الکبیره» در ریف استان حمص منتقل شده شده‌اند.

 

تسنیم نوشت: وی ادامه داد: «شنبه (فردا) سومین و آخرین مرحله خروج این افراد از شهر حمص انجام خواهد شد و با اجرای این مرحله این شهر به طور کامل خالی از افراد مسلح خواهد شد».

 

مشاور امور مصالحه دولت سوریه به نقش منفی سازمان ملل متحد در این گونه توافق‌ها اشاره کرد و اظهار داشت: با توجه به این نقش منفی سازمان ملل در توافق «داریا» خروج افراد مسلح زیر نظر طرف‌های سوری و هلال احمر سوریه صورت گرفته است.

 

منیر همچنین تأکید کرد: « علاوه بر این توافقی نیز وجود دارد که به موجب آن 750 فرد مسلح از منطقه الوعر حمص در مقابل تحویل سلاح خود خارج خواهند شد و با دولت سوریه تسویه حساب خواهند کرد.

 

ماه گذشته بر اساس توافقی بین دولت سوریه و معارضان، بیش از هزار نفر از آن‌ها منطقه داریا را تخلیه کردند و به مکانی در ریف حماه منتقل شدند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :