موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/99799 :کد

0

اوباما نگران تبعات بلندمدت قانون شکایت از عربستان است

  جمعه ۰۲ مهر ۱۳۹۵ — ۲۲:۴۶
تعداد بازدید : ۱۷۷   
 تحلیل ایران -اوباما نگران تبعات بلندمدت قانون شکایت از عربستان است

سخنگوی کاخ سفید روز جمعه گفت رئیس‌جمهور این کشور نگران تبعات بلندمدت پیش‌نویس قانونی است که شکایت خانواده‌های قربانیان ۱۱ سپتامبر را از عربستان ممکن می‌کند.

سخنگوی کاخ سفید روز جمعه گفت رئیس‌جمهور این کشور نگران تبعات بلندمدت پیش‌نویس قانونی است که شکایت خانواده‌های قربانیان 11 سپتامبر را از عربستان ممکن می‌کند.

 

به گزارش تحلیل ایران، جاش ارنست، سخنگوی کاخ سفید در کنفرانس خبری روز جمعه ضمن تأکید دوباره بر عزم باراک اوباما، رئیس‌جمهور آمریکا برای وتوی پیش‌نویس یک طرح قانونی که شکایت خانواده‌های قربانیان 11 سپتامبر را از عربستان سعودی ممکن می‌کند گفت که رئیس‌جمهور آمریکا از بابت تبعات بلندمدت این طرح قانونی نگران است.

 

مجلس نمایندگان آمریکا چند هفته پیش طرحی که به خانواده‌های قربانیان حادثه 11 سپتامبر اجازه شکایت از عربستان می‌دهد را به تصویب رساند.

 

مجلس سنا چند ماه پیش طرح موازی این طرح را علی‌رغم مخالفت‌های عربستان سعودی به تصویب رسانده بود. 15 نفر از هواپیماربایان در حادثه 11 سپتامبر سال 2001، شهروندان عربستان بوده‌اند.

 

اوباما گفته پیش‌نویس این قانون را وتو می‌کند.

 

جاش ارنست در بخش دیگری از این کنفرانس خبری، بار دیگر ادعا کرد که ارتش سوریه یا روسیه کاروان کمک‌های انسان‌دوستانه را در نزدیکی حلب هدف حمله قرار داده‌اند.

 

وی گفت روسیه مسئولیت این را به عهده گرفته که سوریه را به تعهداتش وفادار نگاه دارد.

 

جاش ارنست گفت: «آشکار است که حمله به یک کاروان بشردوستانه سازمان ملل، کاملاً هنجارشکنانه، تماماً مغایر با اصول بین‌المللی و از نگاه بسیاری، جزء جرائم جنگی است.»

 

سخنگوی کاخ سفید در ادامه گفت که روسیه باید درباره اینکه آیا می‌خواهد اعتبار روسیه در صحنه بین‌المللی را حفظ کند یا خیر، تصمیم بگیرد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :