موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/99831 :کد

0

کره‌شمالی: به تجهیز زرادخانه‌های هسته‌ای خود ادامه می‌دهیم

  شنبه ۰۳ مهر ۱۳۹۵ — ۰۲:۲۵
تعداد بازدید : ۲۲۰   
 تحلیل ایران -کره‌شمالی: به تجهیز زرادخانه‌های هسته‌ای خود ادامه می‌دهیم

وزیر امور خارجه کره‌شمالی گفت، پیونگ‌یانگ به تجهیز زرادخانه‌های هسته‌ای خود با هدف مقابله با تهدیدها از سوی آمریکا و دیگر کشورها ادامه خواهد داد.

وزیر امور خارجه کره‌شمالی گفت، پیونگ‌یانگ به تجهیز زرادخانه‌های هسته‌ای خود با هدف مقابله با تهدیدها از سوی آمریکا و دیگر کشورها ادامه خواهد داد.

 

به گزارش تحلیل ایران ، به نقل از پایگاه اینترنتی سازمان ملل متحد، ری‌ یونگ-هو،  رئیس دستگاه دیپلماسی کره‌شمالی در سخنرانی خود در نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد اعلام کرد: شبه‌جزیره کره اکنون به یکی از نقاط خطرناک جهان تبدیل شده که حتی می‌تواند در معرض جنگی هسته‌ای قرار گیرد. با این حال، ایجاد محیط توأم با صلح اصلی‌ترین اولویت کره‌شمالی است.


وزیر امور خارجه کره شمالی اظهار کرد: همان‌طور که جامعه بین‌المللی هر ساله شاهد است، اوضاع در شبه‌جزیره کره اغلب به نحوی است که احتمال خارج از کنترل شدن وجود دارد و علت این امر بیشتر به آمریکا برمی‌گردد که سیاست خصمانه خود را در قبال پیونگ‌یانگ کنار نمی‌گذارد بلکه دست به انجام مانورهای نظامی خصمانه یکی پس از دیگری در این منطقه می‌زند.


رئیس دستگاه دیپلماسی کره‌شمالی ادامه داد: مانورهای نظامی مشترکی که آمریکا در ماه‌های گذشته انجام داده به شدت تحریک‌آمیز بوده و در آن نزدیک به نیم‌ میلیون نیرو مورد استفاده قرار گرفته است.


وی اضافه کرد: این مانورها به شدت تهاجمی هستند و می‌توان گفت که در هیچ‌جای دیگری از دنیا نمونه مشابهی از چنین مانورهایی با چنین گستره‌ای وجود ندارد.


ری‌ یونگ-هو گفت: کره شمالی تمام تلاش خود را به عمل آورده تا از درگیری مسلحانه و تشدید تنش‌ها جلوگیری‌ به عمل آید و در عین حال تدابیر دفاعی لازم را در مقابل اقدامات تحریک‌آمیز و خصمانه آمریکا و کره جنوبی به کار بسته است.


وی افزود: رهبر کره شمالی پیشتر گفته که آمریکا باید سیاست خصمانه خود را در قبال پیونگ‌یانگ متوقف کرده و به صلح روی آورد.


ایسنا نوشت : رئیس دستگاه دیپلماسی کره‌شمالی تأکید کرد: برای حصول اطمینان از برقراری صلح در شبه‌جزیره کره، پیش‌ از هر کاری روی‌ آوردن به مذاکره و تعامل میان رهبران نظامی دو کره ضروری است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :