موضوعات ‌مرتبط: سیاسی رهبری

a/9984 :کد

0

تاکید بعثه های ایران و الجزایر بر توسعه همکاری ها

  یکشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۴ — ۱۷:۲۸
تعداد بازدید : ۲۸۱   
 تحلیل ایران -تاکید بعثه های ایران و الجزایر بر توسعه همکاری ها

نماینده ولی فقیه در حج و زیارت و رییس بعثه الجزایر در دیدار با یکدیگر در مدینه منوره، بر توسعه همکاری های دو کشور تاکید کردند.

نماینده ولی فقیه در حج و زیارت و رییس بعثه الجزایر در دیدار با یکدیگر در مدینه منوره، بر توسعه همکاری های دو کشور تاکید کردند.

 

به گزارش تحلیل ایران از سازمان حج و زیارت، حجت الاسلام سیدعلی قاضی عسگر و محند صایب رییس بعثه حج الجزایر در این دیدار، ضمن استقبال از توسعه همکاری های بعثه های دو کشور، ابراز امیدواری کردند این روند بیش از پیش توسعه یابد.
قاضی عسگر در این دیدار با بیان اینکه شرایط برگزاری حج نسبت به سال های گذشته تغییر کرده، افزود: جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد تجربیات خود را درمورد حج منتقل کند.
سرپرست حجاج ایرانی به تبادل هیات ها بین دو کشور در سال های اخیر اشاره کرد و آن را نشان دهنده روابط و تعاملات خوب و حسنه میان بعثه های ایران و الجزایر دانست.
وی همچنین افراط گرایی را تهدیدی برای جهان اسلام دانست و بر ضرورت تعامل و همکاری مسلمانان برای مقابله با آن تاکید کرد.
محند صایب رییس بعثه الجزایر نیز در این دیدار از ملاقات های سالانه دو بعثه در موسم حج به عنوان سنت حسنه ای یاد کرد که به گفته وی در تقویت مناسبات دو کشور اثر داشته است.
وی افزود: هیات های خوبی در قالب سفرهای دو جانبه میان ایران و الجزایر تبادل شده که اثرات مثبت و سازنده ای به همراه داشته و امیدواریم روند همکاری ها به قوت خود باقی مانده و هرچه بیشتر توسعه یابد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :