موضوعات ‌مرتبط: سیاسی دفاع مقدس

a/99903 :کد

0

ریشه قدرت امروزما از استقامت رزمندگان دفاع مقدس است

  شنبه ۰۳ مهر ۱۳۹۵ — ۱۱:۵۸
تعداد بازدید : ۲۴۳   
 تحلیل ایران -ریشه قدرت امروزما از استقامت رزمندگان دفاع مقدس است

فرمانده اسبق کل سپاه گفت: قدرت بازدارندگی امروز ما ریشه در استقامت‌ و پایداری شهدا و رزمندگان در دفاع مقدس دارد.

 

 
فرمانده اسبق کل سپاه گفت: قدرت بازدارندگی امروز ما ریشه در استقامت‌ و پایداری شهدا و رزمندگان در دفاع مقدس دارد.

به گزارش تحلیل ایران، سردار سرلشکر پاسدار محسن رضایی فرمانده اسبق کل سپاه و دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: در طول تاریخ اینکه عمل جراحی در نزدیکی خط مقدم صورت گیرد، در هیچ جنگی در دنیا به غیر از دفاع مقدس روی نداده است. 

 
فرمانده اسبق کل سپاه افزود: ما امروز قدرت بازدارندگی داریم که ریشه در استقامت و پایداری شهدا و رزمندگان ما در دفاع مقدس دارد؛ مقاومت ما در آن دوران باعث شده تا امروز موشک‌هایی با برد 2 هزار کیلومتر آن هم با خطای حداکثر دو یا سه متر، تولید کنیم؛ این در حالی است که قبل از انقلاب فشنگ را هم از خارج وارد می‌کردیم اما اکنون کسی نمی‌تواند به ما بگوید چکار کنیم.وی سپس با طرح سئوالی ادامه داد: ما در دوران دفاع مقدس در بخش اقتصادی بیشتر تحریم بودیم یا در بخش اقتدار دفاعی؟ طبیعتا مشخص است که در بخش دفاعی بیشتر تحریم بودیم حال اینکه چرا در بخش اقتصادی به اندازه بخش اقتدار دفاعی تحول صورت نمی‌گیرد، سئوالی است که باید پاسخی مناسب برای آن یافت. 
 
باشگاه خبرنگاران نوشت: یکی از دلایلی که آمریکا با ارسال اس 300به ایران مخالف بود، بدین علت بود که می‌ترسیدند همانند آر کیو 170 که شش ماهه آن را با مهندسی معکوس نمونه‌ای از آن را ساختیم، این سیستم دفاعی را هم بدین صورت کپی کرده و چندین سامانه از این مدل بسازیم. پس مشکل ما در بخش اقتصادی این است که راه پیش گرفته در این بخش با راه برگرفته از دفاع مقدس نشان می‌دهد ما با راه دفاع مقدس قهر کردیم یعنی نتوانستیم اعتماد به نفس و خودباوری را در جوانان کشورمان نهادینه سازیم. 
 
سرلشکر رضایی در بخش پایانی سخنانش با بیان اینکه وقتی فکر کنیم تا درب‌های بیرونی بر روی ما باز نشود، نمی‌توانیم به جایی برسیم، تردیدی است که در اقتصاد بوجود آوردیم، خاطر نشان کرد: اگر به همان راهی که ما را به اقتدار دفاعی رساند، حرکت کنیم مشکلات اقتصادی ما هم مرتفع می‌شود.
 

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :