موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی کار و تعاون

a/99915 :کد

0

مذاکره با ایرلند برای اعزام نیروی کار

  شنبه ۰۳ مهر ۱۳۹۵ — ۱۴:۵۵
تعداد بازدید : ۲۱۱   
 تحلیل ایران -مذاکره با ایرلند برای اعزام نیروی کار

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در جریان سفر به ایرلند به منظور اعزام نیروی کار ایرانی به این کشور، با معاون وزیر خارجه کشور ایرلند، سفیر ایران و رئیس کالج D.I.T این کشور دیدار کرد.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در جریان سفر به ایرلند به منظور اعزام نیروی کار ایرانی به این کشور، با معاون وزیر خارجه کشور ایرلند، سفیر ایران و رئیس کالج D.I.T این کشور دیدار کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از روابط عمومی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمد امین سازگارنژاد که برای امضای سند یادداشت تفاهم نامه همکاری در زمینه اعزام  نیروی کار، در راس هیاتی متشکل از مسئولان این وزاتخانه و انجمن صنفی کاریابی‌های بین المللی ایران به ایرلند سفر کرده است، با استفان داوسون معاون خاورمیانه و شمال آفریقا وزارت امور خارجه ایرلند در محل این وزارت دیدار و گفت وگو کرد.


در این دیدار که با همراهی کچوئیان سفیر جمهوری اسلامی ایران در ایرلند برگزار شد، طرفین ضمن بررسی زمینه های توسعه همکاری بین دو کشور به مذاکره و گفت وگو  پرداختند.


در ابتدا این دیدار سازگارنژاد رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور ضمن تشریح فعالیتهای این سازمان و همچنین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی هدف از این سفر را حمایت دولت از تقویت بخش خصوصی بیان و اظهارکرد: با انجام این سفر در کنار بخش خصوصی و انجمن صنفی کاریابی های بین المللی ایران خواهیم بود تا با حمایت دولت بتوانیم نسبت به تقویت صنعت اعزام نیروی کار ایرانی که غالبا نیز از توانمندی بالایی در بخش فنی و حرفه ای برخوردار هستند، کمک کنیم. وی تاکید کرد : درهای کشورهای اروپایی به روی نیروی کار ماهر ایران گشوده شده است.


 معاون وزیر تعاون، کار و رفاه ادامه داد: به طور یقین یکی از مشکلات عمده کشور، اشتغال جوانان است که سازمان فنی و حرفه ای کشور در نظر دارد با اهتمام به توسعه آموزش های مهارتی و حرفه ای جوانان در صدد رفع این دغدغه از جامعه است.


وی تصریح کرد:  جوانان دارای مهارت های حرفه ای جهت جذب خود در بازار کار با مشکل کمتری مواجه هستند و بازار کار داخلی و خارجی به تخصص های فنی بسیار بیشتر نیاز دارد.


رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور تصریح کرد: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضمن حمایت همه جانبه خود از بخش خصوصی و انجمن صنفی کاریابی های بین المللی ایران به عنوان بالاترین مرجع تشکل صنفی قانونی در حوزه اعزام نیروی کار به خارج از کشور، سعی خواهد داشت به تقویت این صنعت بپردازد چرا که این صنعت در سایر کشورهای دارای جمعیت زیاد توانسته ضمن حل مشکل اشتغال، به اقتصاد کشورها کمک کند.


معاون وزیر امور خارجه ایرلند نیز ضمن ابراز خرسندی از دیدار با طرف ایرانی گفت: ایران کشور با تمدن کهن است و از منابع خوب طبیعی و غیره برخوردار است که ازهمین رو نقش این کشور را در جهان با اهمیت کرده است؛ از همین رو خواستار گسترش همکاری های فی مابین با کشور ایران به ویژه توسعه روابط اقتصادی هستیم.


بخش اقتصادی سفارت ایران در ایرلند فعال می‌شود

 

سفیر جمهوری اسلامی ایران در ایرلند با ارائه گزارشی از امضاء یادداشت تفاهم نامه بین ۲ کشور در حوزه اعزام نیروی کار ایرانی در رشته های هتلداری و آشپزی به ایرلند، به برخی مشکلات همانند زمان طولانی صدور روادید و بررسی پرونده متقاضیان اشاره کرد و افزود: حتما با هماهنگی مسئولان مربوطه در بخش‌های مرتبط همکاری‌های لازم در جهت برطرف کردن موانع احتمالی صورت خواهد گرفت.      


 کچوئیان با بیان اینکه این کشور با داشتن رشد اقتصادی چشمگیر قطعا می‌تواند با توسعه روابط با جمهوری اسلامی ایران همکاری‌های نزدیکی را دنبال کند، گفت: ایرلند بازار مناسبی را برای توسعه روابط اقتصادی با ایران دارد و پس از برجام ما شاهد پیشنهادها و اعلام آمادگی برخی از تجار ایرلندی برای همکاری با فعالان اقتصادی کشور ایران هستیم.


وی در ادامه افزود:  از همین رو با فعال کردن بخش اقتصادی سفارت در حال مطالعه زمینه های همکاری در بخشهای مختلف هستیم و سعی می کنیم با معرفی فعالان اقتصادی دو کشور به یکدیگر، زیر ساخت همکاریهای بخش خصوصی را فراهم کنیم.


سفیر جمهوری اسلامی ایران در این دیدار بیان کرد: حتما با بخش‌های مختلف دستگاه های دولتی کشور ایرلند مذاکره خواهیم داشت تا موانعی که احتمالا در سر راه اعزام نیروی کار ایرانی که مورد نیاز بازار کار ایرلند هستند را به شکل قانونی مرتفع کنیم، ضمن اینکه سفارت ایران در ایرلند با تمام جدیت از صنعت اعزام نیروی کار ایرانی ماهر به این کشور حمایت خواهد کرد.


رییس سازمان آموزش فنی - حرفه ای کشور در جریان سفر خود به ایرلند همچنین با رئیس کالج D.I.T دیدار و گفت وگو کرد و از بخشهای مختلف این مرکز آموزشی بازدید به عمل آورد.


مهر نوشت: سازگارنژاد ضمن حضور در بخشهای مختلف این کالج که ارائه آموزش های فنی و حرفه ای را ارائه می دهد با دیارمویت هگارتی رئیس کالج گریفیت که یکی از مراکز آموزشی عظیم کشور ایرلند نیز به شمار می آید نیز دیدار و گفت وگو کرد.


رییس کالج گریفیت با تشریح فعالیت های بخشهای مختلف اظهار داشت: هم اکنون بیش از هفت هزار مهارت آموز از ۷۷ کشور دنیا در این مرکز در حال فراگیری آموزش و مهارت در بخشهای مختلف هستند.


معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور ضمن بیان نیاز تبادل تخصص و مهارت بین کشورها اعلام آمادگی کرد تا با همکاری سازمان فنی و حرفه ای کشور و کالج گریفیت بتوانیم مقدمات توسعه و رشد مهارت آموزی را در کشور مهیا سازیم.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :