موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/99967 :کد

0

واشنگتن با داعش تبانی می‌کند

  شنبه ۰۳ مهر ۱۳۹۵ — ۲۰:۳۶
تعداد بازدید : ۱۹۷   
 تحلیل ایران -واشنگتن با داعش تبانی می‌کند

وزیر خارجه سوریه گفت که راه حلهایی که از خارج به مردم سوریه تحمیل می شود، غیر قابل قبول است.

 

وزیر خارجه سوریه گفت که راه حلهایی که از خارج به مردم سوریه تحمیل می شود، غیر قابل قبول است.

 

به گزارش تحلیل ایران، ولید المعلم وزیر خارجه سوریه طی سخنانی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفت: حمله جنگنده‌های آمریکا به دیرالزور که منجر به جان باختن دهها سرباز سوری شد، ثابت می‌کند که واشنگتن با گروه تروریستی داعش تبانی می‌کند.


وی ضمن محکوم کردن حملات آمریکا به دیرالزور، این حملات را عمدی توصیف کرد.


وزیر خارجه سوریه با بیان اینکه راه‌حلهای تحمیلی به مردم سوریه از خارج غیر قابل قبول است، گفت: ما از هرگونه تلاش بین المللی برای مبارزه با تروریسم در سوریه به شرط هماهنگی با دولت سوریه استقبال می‌کنیم.


وی افزود: فقدان این هماهنگی، نقض حاکمیت و دخالت آشکار و نقض اوصل و اهداف منشور سازمان ملل متحد است و هرگونه تلاشی بدون هماهنگی با دولت سوریه، نه تنها هیچ نتایج ملموسی را محقق نکرده و نمی‌کند بلکه اوضاع را بدتر می‌کند.


معلم گفت: معارضان موسوم به میانه رو با جنایاتی که مرتکب شدند نشان دادند که وحشی گری آنها کمتر از داعش نیست.


تسنیم به نقل از روسیاالیوم نوشت: وزیر خارجه سوریه در بخش دیگری از سخنان خود گفت که آنکارا از تروریسم در سوریه حمایت نظامی می کند و سرویس اطلاعاتی ترکیه ناظر بر این امر است.


معلم گفت ما به نمایندگی از جهان با تروریسم می جنگیم و هرگاه ارتش سوریه، یک تروریست خارجی ‌را از بین می‌برد، از بسیاری از بیگناهان که ممکن است قربانیان احتمالی این تروریست باشند، دفاع کرده است. همه کسانی که این حقیقت را مخدوش جلوه می دهند، مسئولیت گسترش تروریسم و ادامه کشتار بیگناهان، بر عهده آنها است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :