موضوعات ‌مرتبط: فناوری حوادث

a/99989 :کد

0

این بار گلکسی نوت ۲ آتش گرفت رسید

  یکشنبه ۰۴ مهر ۱۳۹۵ — ۰۰:۳۰
تعداد بازدید : ۲۴۹   
 تحلیل ایران -این بار گلکسی نوت ۲ آتش گرفت رسید

این بار گلکسی نوت ۲ آتش گرفت رسید

آتش سوزی اسمارت فون‌های شرکت سامسونگ تمامی ندارد و به نظر می‌رسد که تمامی گوشی‌های تولید شده توسط این شرکت دوست دارند در این داستان نقشی داشته باشند. پس از انفجار گلکسی S7 و گلکسی S7 اج این بار نوبت به یکی از گلکسی‌ نوت‌های قدیمی سامسونگ یعنی نوت 2 رسیده است.

 

به گزارش تحلیل ایران  قدیمی بودن این گوشی هیچ تاثیری در کم شدن اهمیت آن ندارد، نوت 2 مورد نظر در یکی از پروازهای شرکت هواپیمایی هندی ایندی گو از شهر چنای به سنگاپور دچار حادثه شده است.

 

در اواسط پرواز مسافرین متوجه می‌شوند که از یکی از محفظه‌های مخصوص بار در بالای سر آنها دود خارج می‌شود و این موضوع را به خدمه پرواز اطلاع می‌دهند. پس از انجام اقدامات اولیه مشخص می‌شود که دلیل این دود، آتش گرفتن یک گلکسی نوت 2 است که در حال جرقه زدن و دود کردن بوده است.

 

خوشبختانه در این حادثه هواپیما و هیچ یک از مسافران آسیب نمی‌بیندد و هواپیما در ایمنی کامل فرود می‌آید.


در هر حال این موضوع که مقصر اصلی حادثه یک گوشی سامسونگی بوده است، باز هم به بدشانسی‌های این روزهای سامسونگ دامن می‌زند.


اعتبار و شهرت سامسونگ طی هفته‌های گذشته به دلیل انفجارهای پی در پی گلکسی نوت‌های 7 به شدت زیر سوال رفته است. این شرکت از لحاظ اقتصادی و ارزش در بازار سهام نیز دچار مشکل شده است.

 

با وجود اینکه سامسونگ طرح فراخوان گلکسی نوت 7 را به صورت رسمی اعلام کرده است، بسیاری از خطوط هوایی، شرکت‌های اتوبوسرانی و دانشگاه‌ها استفاده از گلکسی نوت 7 یا قرار دادن آن درون کیف را ممنوع اعلام کردند.

 

 اکنون سازمان Directorate General of Civil Aviation هند انتظار دارد که تمامی شرکت‌های هواپیمایی به مسافران هشدار دهند که حین پرواز تمامی گوشی‌های هوشمند سری گلکسی نوت سامسونگ را خاموش کنند و یا به طور کامل همراه داشتن این گوشی‌ها را ممنوع اعلام کنند.


تابناک نوشت :سامسونگ در حال آماده سازی یک بیانیه در این زمینه است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :