موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/99991 :کد

0

السیسی دستور مجازات عاملان غرق شدن کشتی مهاجران را صادر کرد

  یکشنبه ۰۴ مهر ۱۳۹۵ — ۰۵:۰۹
تعداد بازدید : ۵۳۵   
 تحلیل ایران -السیسی دستور مجازات عاملان غرق شدن کشتی مهاجران را صادر کرد

عبدالفتاح السیسی رئیس جمهوری مصر روز شنبه به مقامات این کشور فرمان داد مسببان غرق شدن یک کشتی حامل مهاجران را مجازات کنند که به کشته شدن بیش از ۱۶۰ نفر منجر شد.

عبدالفتاح السیسی رئیس جمهوری مصر روز شنبه به مقامات این کشور فرمان داد مسببان غرق شدن یک کشتی حامل مهاجران را مجازات کنند که به کشته شدن بیش از 160 نفر منجر شد.

 

به گزارش تحلیل ایران این فرمان همزمان با درخواست خانواده های قربانیان مصری این کشتی برای تحویل جنازه های عزیزانشان صورت گرفت.


ماموران نجات و ماهیگیران پس از غرق شدن کشتی در سواحل مدیترانه در مصر، اوایل چهارشنبه گذشته 169 سرنشین از 600 سرنشین آن را نجات دادند.


بازماندگان، بستگان و خانواده های کشته شدگان از دست روی دست گذاشتن مقامات مصر و از جمله مقامات گارد ساحلی این کشور گله مند شده اند.


صبح امروز شنبه، ده ها خانواده به سمت دروازه یک ایست بازرسی گارد ساحلی هجوم برده و فریاد 'ما فرزندانمان را می خواهیم سردادند.'


گارد ساحلی مصر می گوید که جلوی تلاش برای مهاجرت غیر قانونی را گرفته و زندگی افراد را نجات داده است؛ چهار تن از اعضای خدمه این کشتی غرق شده بازداشت شده اند.


در بیانیه ریاست جمهوری مصر آمده است: به دنبال نشستی با نخست وزیر، وزیر کشور و رئیس دستگاه اطلاعاتی، عبدالفتاح السیسی به مقامات این کشور فرمان داد که مسببان این حادثه را تحت پیگرد قرار دهند.


مقامات مصر می گویند این کشتی حامل مهاجرانی از مصر، سودان، اریتره و سومالیا بوده و گمان می رود به سمت ایتالیا حرکت می کرده است.


سخنگوی استان البحیره مصر روز جمعه اعلام کرد که شمار افرادی که در نتیجه واژگون شدن قایق حامل مهاجران غیرقانونی در سواحل این استان کشته شده اند، به 165 نفر رسید.


«وهدان السید» سخنگوی رسمی استان بحیره مصر گفت: 110 جسد جدید از قربانیان قایق مهاجران غیرقانونی که در دریای مدیترانه غرق شد، بیرون کشیده شدند و شمار قربانیان این حادثه تاکنون به 165 تن رسیده است.


وی اضافه کرد: سازمان اورژانس استان البحیره و کفرشیخ تاکنون 60 جسد را از کشورهای مختلف تحویل گرفته است، و افراد شناسایی شده از سوی خانواده قربانیان، دفن شده اند.


موج جدید مهاجرت های غیر قانونی به ایتالیا با بهبود شرایط جوی از سرگرفته شده و کارشناسان بر این عقیده اند که قاچاقچیان انسان٬ از تجهیزات جدید برای مدیریت این نوع استفاده می کنند.


سازمان بین المللی پناهجویان، سال 2015 میلادی را سال اضطراری پناهجویان دانست که در این سال بیش از یک میلیون نفر از طریق مسیر دریایی وارد اروپا شدند.


ایرنا نوشت :سیل عظیم پناهجویان که بخشی از آن به دلیل بحران سوریه به راه افتاده است٬ در نیمه دوم سال گذشته بویژه در مسیر بالکان به اوج خود رسید.

                               

پناهجویان     پناهجو     مصر     سوریه     دمشق    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :