حمایت جمهوری اسلامی ایران از سوریه تا پیروزی نهایی

    •••••  دوشنبه ۰۵ مهر ۱۳۹۵ — ۲۰:۰۳ کد مطلب : 100318/a   

ولایتی با اشاره به اینکه از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون روابط ما و سوریه رو به رشد بوده و این روابط راهبردی و استراتژیک است، گفت: حمایت جمهوری اسلامی ایران از سوریه تا پیروزی نهایی ادامه دارد.

 

  به گزارش تحلیل ایران به نقل از شبستان، ‌علی اکبر ولایتی رئیس مرکز تحقیقات مجمع تشخیص مصلحت نظام در دیدار با هدیه خلف عباس رئیس مجلس ملی سوریه ضمن تقدیر و تشکر از این دیدار گفت: از شخص شما و هیئت همراه تشکر می کنیم اهداف ما و شما مشترک است هر آنچه شما از سوریه گفته اید همان اهداف ماست. از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون روابط ما و سوریه رو به رشد بوده و این روابط راهبردی و استراتژیک است و همچنان ادامه خواهد داشت.

ولایتی تصریح کرد: هر روز پیوند میان سه کشور روسیه، ایران و سوریه قویتر و گسترده‌تر خواهد بود ما در برابر آزمون‌های مختلف امتحان خود را پس داده‌ایم و از ابتدای این حملات به کشور سوریه که با حضور 80 کشور و همچنین کشورهای عربی مرتجع بوده است هزینه‌های فراوانی برای جنگ علیه سوریه پرداخت شده است و خسارات زیادی به این کشور وارد شده است اما سوریه در برابر تجاوز بیگانگان ایستاده است.

 

ولایتی تاکید کرد: حمایت جمهوری اسلامی از سوریه تا پیروزی نهایی ادامه خواهد داشت و ما از تمامیت ارزی سوریه حمایت می کنیم و از شخص بشار اسد که منتخب مردم است حمایت کرده و این تروریستهای سوریه هستند که علیه دولت قانونی این کشور می جنگند کسانیکه می جنگند خود در کشورشان بویی از دموکراسی نبرده‌اند.

 

ولایتی اظهار کرد: عربستان سعودی یکبار در تاریخ حکومت خود انتخابات نداشته است اما ادعای دموکراسی داشته است انچه به عنوان سلفی گری منشعب از وهابیت است ساخته و پرداخته سعودی هاست و ارتباطی به اسلام ندارد.

 

ولایتی گفت: شاهد پیروزیهای پی در پی در سوریه هستیم و این پیروزی ها با حمایت متحدان بوده است و امیدواریم هر چه زودتر کشور شما از حملات بیگانگان آزاد شود.

 

وی تاکید کرد: ایران، روسیه و سوریه کشور دوست هستند که با هم ارتباط تنگاتنگ داشته و قریب به یکسال است که علیه تروریست مبارزه می کنند و ما این هماهنگی را ارج می نهیم.

 

وی اظهار کرد: شواهد و قرائن نشان می دهد که به زودی شاهد آزادی شهرهای اشغال شده در سوریه خواهیم بود. اینکه کشورهای غربی از تروریست حمایت می کنند و مدعی حکومت قانونی سوریه هستند از شگفتیهای قرن اخیر است.

 

ولایتی اظهار کرد: روز گذشته وزرای خارجه آمریکا، آلمان و چند کشور همپیمان بیانیه ای علیه روسیه صادر کرده اند که موجب شکسته شدن آتش بس شده است در حالیکه آمریکا خود عامل اصلی است.

 

وی اظهار کرد: در حملات تروریستها 40 درصد از جمعیت سوریه آواره شده اند و حیات و زندگی مردم این کشور قریب به 5 سال که دچار مشکل شده است خوشبختانه تعداد کشورهایی که به راه حل سیاسی رسیده اند در مورد سوریه رو به افزایش است و این کشورها متوجه شده اند که سوریه راه حل نظامی ندارد.

 

وی گفت: فکر می کنیم جنگ در سوریه به زودی تمام می شود و تحولات مثبتی غیر از آزادی سوریه به دنبال خواهد بود.