احیای تالاب بختگان در حد شعار

    •••••  ﺳﻪشنبه ۰۶ مهر ۱۳۹۵ — ۱۱:۰۵ کد مطلب : 100419/a   

 ۱۱ سال از خشکی دومین دریاچه بزرگ ایران می گذرد اما احیای تالاب فقط در حد شعار و حرف باقی ماند تا این دریاچه هر روز با شرایط بحرانی دست و پنجه نرم کند.


به گزارش تحلیل ایران درحالیکه  ۱۱ سال از خشک شدن دریاچه بختگان به عنوان دومین دریاچه بزرگ ایران می گذرد اما همچنان شاهد بی مهری هایی از سوی دستگاه های ذی ربط برای احیای این دریاچه بوده ایم.

 

نماینده مردم نی ریز و استهبان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به وضعیت بحرانی دریاچه بختگان گفت: تالاب بختگان بعد از دریاچه ارومیه دومین دریاچه بزگ ایران است که طی چند سال گذشته به طور کامل خشک شده و در حال حاضر از آن فقط نمکزار باقی مانده است.

 

اصغر مسعودی بیان کرد: وضعیت دریاچه بختگان نیز از نظر اهمیت کمتر از دریاچه ارومیه نیست اما در حال حاضر تمام نگاه ها به سمت احیای دریاچه ارومیه است اما برای احیای بختگان اقدام  مناسبی از سوی دستگاه های ذی ربط طی چند سال گذشته صورت نگرفته است.

وی با تاکید بر اینکه تمامی مطالب در خصوص احیای دریاچه بختگان فقط در حد یک شعار است، اظهار داشت:  متاسفانه طی چند سال گذشته با خشک شدن دریاچه بختگان مشکلات عدیده ای برای مردم منطقه به وجود آمده است که به عنوان نمونه می توان به بیکاری و فقر اشاره کرد.

نماینده مردم نی ریز و استهبان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: امرار معاش مردم روستاهای اطراف بختگان چه در شهرستان نی ریز و چه در استهبان همواره از راه کشاورزی بوده اما طی چند سال گذشته به دلیل شور شدن زمینهای کشاورزی و کمبود آب کشاورزان بیکار شده و حتی برای تامین مخارج زندگی خود با مشکلاتی روبه رو شده اند.

 

وی از بیماری به عنوان یکی دیگر از مشکلات مردم این منطقه یاد کرد و افزود: بر اساس گزارشهای مردمی که به دستمان رسیده آمار برخی از بیماریها افزایش داشته که این موضوع به وزیر بهداشت نیز اعلام شده است.