تیراندازی در کالیفرنیای آمریکا یک نفر کشته شد

    •••••  یکشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۵ — ۰۲:۴۳ کد مطلب : 101172/a   

تیراندازی در شهر «لس آنجلس» ایالت کالیفرنیای آمریکا از سوی یک افسر پلیس این شهر، منجر به کشته شدن یک شهروند شد.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از روزنامه 'لس آنجلس تایمز'، شلیک گلوله از سوی یک افسر پلیس لس آنجلس و در حین انجام ماموریت منجر به کشته شدن یک تن شد.


بر اساس این گزارش، یک فرد دیگر نیز در این حادثه مجروح شد که برای مداوای اولیه، روانه بیمارستان شد.


این گزارش تصریح کرده است: تحقیقات پلیس لس آنجلس برای شناسایی هویت فرد کشته شده و نیز روشن شدن ابعاد این حادثه، ادامه دارد.


لس آنجلس بزرگترین شهر ایالت کالیفرنیای آمریکا و دومین شهر پرجمعیت این کشور پس از نیویورک است.


پیشتر و در جریان تیراندازی در مقابل دادگاه ' برین کانتی ' واقع در شهر سنت جوزف در جنوب غربی میشیگان صورت گرفت و دو افسر پلیس و عامل تیراندازی کشته شدند.


سال گذشته پلیس شهر لس آنجلس در ایالت کالیفرنیای آمریکا اعلام کرد که درپی دریافت تماس های تلفنی مبنی براحتمال خطر بمب گذاری درمدارس این منطقه، نزدیک به یکهزار مدرسه دراین شهر تا اطلاع بعدی تعطیل خواهد بود.


آزاد بودن خرید و فروش و حمل سلاح در آمریکا روزانه به بروز خشونت های مرتبط با تیراندازی منجر می شود که در این حوادث تعدادی نیز جان خود را از دست می دهند اما لابی سلاح در آمریکا به اندازه ای قدرتمند است که حتی کنگره آمریکا حاضر نشد قوانینی را برای محدود کردن حمل سلاح در آمریکا به تصویب درآورد.


ایرنا نوشت :باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا بارها خواستار تجدید نظر در قوانین خرید و فروش و حمل سلاح در این کشور شده است اما تاکنون موفق نشده است این درخواست خود را اجرایی کند.