استان مرکزی در ‌مرز مهران‌ و شهر نجف موکب‌ برپا می‌کند

    •••••  چهارشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۵ — ۲۲:۴۷ کد مطلب : 101735/a   

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مرکزی گفت: با توجه به اینکه در مرز مهران‌ و شهر نجف موکب‌های استان مرکزی استقرار دارد برای ارائه خدمات بهتر به عزاداران در این موکب‌ها تلاش کنیم.

 
به گزارش تحلیل ایران، استان مرکزی:عزیز فیلی ظهر امروز در جسله با مدیران ستاد بازسازی عتبات شهرستان‌های استان مرکزی با اشاره به همکاری ائمه جماعت و مسئولان شهرستان‌ها با این ستاد در شهرستان‌ها اظهار داشت: ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان اراک توانسته موفق‌تر از دیگر شهرستان‌ها عمل و کمک‌ها و وجوهات مردمی بیشتری را جمع‌آوری کند.‌
 

وی افزود: استان مرکزی در سال‌های گذشته توانست اقدامات خوبی را در بازسازی عتبات عالیات و جمع‌آوری وجوهات مردمی انجام دهد که  امیدواریم امسال هم ستاد بازسازی عتبات با همکاری مردم بتواند به اهداف و نیات مورد نظر خود دست یابد.

 

 

 

 

رئیس ستاد بازسازی عتبات‌عالیات استان مرکزی ادامه داد: استان مرکزی در سال‌های گذشته توانست به خوبی به تعهدات خود را اجرایی کند و مسئولان ستاد بازسازی عتبات در کشور هم از عملکرد این ستاد در استان راضی هستند.

 

 

فیلی تصریح کرد: همچنین در این جلسه مقرر شد که روسای ستاد وجوهات و کمک‌های جمع‌آوری شده مردمی را در مدت زمان یک ماه به ستاد بازسازی استان تحویل دهند تا این ستاد بتواند هرچه سریع‌تر نسبت به پرداخت بدهی پیمانکاران خود اقدام کند.

 

   

وی خاطرنشان کرد: تعامل خوب و سازنده ائمه جمعه، فرمانداران و بخشداران و اعضا شورای اداری با ستادهای بازسازی عتبات در شهرستان‌ها انجام شود تا شاهد جمع‌آوری وجوهات و کمک‌های مردمی بیشتری به این ستاد باشیم.

 

 

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مرکزی عنوان کرد: مردم اعتماد خوبی به ستاد بازسازی عتبات در کشور و استان مرکزی دارند چراکه اقدامات و عملکرد این نهاد را در کشور عراق مشاهده می‌کنند و استان مرکزی نیز در این راستا اقدامات خوبی را در کشور عراق انجام داده است. 

 

 

 

 

 

فیلی بیان کرد: با توجه به اینکه مردم در اربعین سرور و سالار شهیدان امام حسین(ع) به کشور عراق سفر می‌کنند باید در این زمینه تدابیر لازم اندیشیده شود تا زائران با مشکل مواجه نشوند.

 

 

وی اضافه کرد: سال گذشته در ایام اربعین 75 درصد مردم کشورمان از مرز مهران به کشور عراق سفر کردند و 80 درصد ورود به کشور هم از طریق این مرز انجام شد با وجود اینکه 96 گیت در مرز برای ورود و خروج زائران در نظر گرفته شده بود اما در مواقعی به مشکل مواجه شدیم.

 

 

رئیس ستادبازسازی عتبات‌عالیات استان مرکزی تصریح کرد: ستادهای بازسازی عتبات در شهرستان‌‎ها باید برای جمع‌آوری کمک‌های مردمی در 6 ماهه دوم سال تلاش بیشتری داشته باشند و با توجه به اینکه در مرز مهران‌ و شهر نجف موکب‌های  استان مرکزی استقرار دارد برای ارائه خدمات بهتر به عزاداران در این موکب‌ها تلاش کنیم.