پترائوس:می‌توانیم نیروی هوایی سوریه را زمین گیر کنیم

    •••••  پنجشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۵ — ۰۲:۲۵ کد مطلب : 101763/a   

روس‌ها به صراحت تهدید کرده‌اند که حمله مستقیم آمریکا به ارتش سوریه یعنی به آتش کشیدن خاورمیانه ولی باز هم مقامات آمریکایی علناً از گزینه‌های مختلف برای حمله به ارتش این کشور سخن می‌گویند.

 

به گزارش تحلیل ایران ، «دیوید پترائوس» رئیس سابق سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا در مصاحبه‌ای در خصوص زوایای عملیاتی شایعات اخیر درباره حمله مستقیم آمریکا به ارتش سوریه سخن گفت.


واشنگتن‌پست دیروز گزارش داده بود که در نشست شورای امنیت ملی آمریکا در کاخ سفید، تصمیم بر آن شده که با توجه به تعلیق همکاری‌ها با روسیه و ناممکن شدن اعمال فشار بر ارتش سوریه برای حمله نکردن به تروریست‌ها، بهترین گزینه موجود عبارت است از حمله مستقیم به ارتش سوریه.


پترائوس در مصاحبه خبرنگار سی‌ان‌ان در خصوص راهکارهای پیش‌روی آمریکا در سوریه گفت: «اول باید ببینیم که چه کارهایی امکان‌پذیر است و بعد از آن، مباحثاتی سخت در خصوص استفاده یا عدم استفاده از توان نظامی چشمگیر آمریکا درخواهد گرفت.»


روس‌ها پیش از این از طریق سخنگوی وزارت خارجه‌شان هشدار داده‌اند که در صورت حمله مستقیم به ارتش سوریه «منطقه در آتش خواهد سوخت.»


مشرق نوشت : با این حال، دیوید پترائوس اعتقاد شدیدی به گزینه نظامی دارد و با ذکر جزئیات طرح خود برای برخورد نظامی با ارتش سوریه گفت: «... پس از این مباحثات می‌توان گام‌هایی برداشت و مثلاً نیروی هوایی ارتش سوریه را اگر به انداختن بمب‌های بشکه‌ای بر سر مردم خودشان اصرار داشتند، زمین‌گیر کرد. این کار را می‌توان با موشک‌های کروز انجام داد.»