رضا رعدی: عامل موفقیت‌ فوتسالیست‌ها انگیزه بالای آن ها بود

    •••••  جمعه ۲۳ مهر ۱۳۹۵ — ۰۵:۰۰ کد مطلب : 102905/a   

 

رضا رعدی با بیان اینکه انگیزه بالای بازیکنان فوتسال از عوامل موفقیت آنها در رقابت‌های جهانی بود، گفت: باید با یک برنامه ریزی منسجم، این موفقیت را حفظ کنیم.


به گزارش تحلیل ایران رعدی با بیان اینکه در رقابت ها چیزی که سرنوشت ساز است، انگیزه تیم هاست، افزود: تنها بحث مربی و بازیکن نیست.

شما دیدید که برزیل، اسپانیا و ایتالیا از گردونه رقابت ها کنار رفتند. آیا آنها مربی و بازیکن خوب در اختیار نداشتند؟ تیم هایی که دارای انگیزه بالاتری هستند می‌توانند در رقابت ها موفق باشند.

تیم ما بسیار انگیزه بالایی داشت و ‌دیدید که تیم ما همیشه در نیمه دوم خوب کار می‌کرد. فاکتور های دیگری هم برای قهرمان شدن وجود دارد که اگر قرار باشد بیان شود به یک طومار تبدیل می‌شود.

وی در ادامه دریاره مشکلات موجود در کمیته فوتسال بیان کرد: کمیته فوتسال از دید من و شما شاید مشکل داشته باشه و اگر مشکلی هم باشد، باید از کسانی که در راس کار هستند سوال پرسیده شود. به هر حال فوتسال کار خودش را انجام میدهد و با حضور یک فرد که برنامه‌ای هم نداشته باشه فوتسال تغییری نمی‌کند.


سرمربی تیم شهروند ساری با تاکید بر اینکه پست ریاست کمیته فوتسال شکل مسئولیتی دارد، ادامه داد: وقتی آقای ایکس این پست را در اختیار می‌گیرد، باید تمام اتفاقات فوتسال را برعهده گرفته و پاسخگو باشد. در نتیجه وقتی یک مجموعه برنامه ریزی می‌کند، مهم اجرای آن برنامه‌هاست و دیگر مهم نیست چه کسی در راس کار است.


رعدی درباره موانع تبدیل شدن فوتسال به یک نایب رئیسی مستقل، گفت: الان چند سالی است که فوتسالی ها این موضوع را پیشنهاد کرده‌اند. منتهی خود فدراسیون فوتبال یکسری اساس نامه ها دارد که یک جاهایی می‌تواند امتیاز دهد و یک جاهایی نمی‌تواند.


در اساس نامه فدراسیون برای نایب رئیسی فوتسال اصلا چیزی وجود ندارد، چون فوتبال ساحلی هم قسمتی از فوتسال است و اگر فوتسال مستقل شود، فوتبال ساحلی هم می‌گوید که ما هم باید مستقل شویم. الان هم اوضاع بد نیست، فدراسیون امتیازاتی که باید را به فوتسال داده است ولی باید امکانات بیشتری داده شود.


سرمربی تیم شهروند ساری با تاکید بر اینکه باید با برنامه ریزی منسجم، این جایگاه جهانی را حفظ کنیم، اضافه کرد: برای برنامه ریزی باید از کارشناسان کمک بگیرند و یک برنامه منسجم طراحی کنند وگرنه مثل ۲۴ سال پیش بعد از اینکه ما جزو چهار تیم برتر جهان شدیم باید ۲۴ سال صبر کنیم تا دوباره به جمع ۴ تیم برتر برسیم. این کار باید از همین امروز انجام شود و از فردا دیر است. در غیر اینصورت دوباره به شرایط قبلی‌مان برمی‌گردیم.


وی درباره مشکلات البسه تیم ملی در مسابقات جهانی اظهار کرد: در بحث البسه، کمیته فوتسال یا فدراسیون فوتبال با یک مجموعه قرارداد بسته بود ولی آن اسپانسر به قوانین فیفا درباره استانداردهای تبلیغات روی لباس تیم‌ بی اعتنایی کرد. نتیجه این شد که ما با مشکل لباس مواجه شدیم.


این مدرس فوتسال درباره تمهیدات فدراسیون برای رفع این مشکل بیان کرد: من شنیده ام که آقای تاج لباس و وسایل برند آدیداس را به همراه خود به کلمبیا برده بوده ولی چون فدراسیون از قبل به فیفا اعلام کرده که با جیووا در این رقابت ها شرکت میکند،  نمیتوانست با برند دیگری در این رقابت ها حضور پیدا کند.


رعدی افزود: البته اینکه تعداد البسه برای بازی های ما کم بوده مسئله درستی است و قاعدتا باید برای هر بازی یک دست لباس در نظر میگرفتند. اینکه چرا این مشکل پیش آمده، باید آقایان بیایند و دلایل آن را به سمع و نظر اهالی فوتسال برسانند.


ایسنا نوشت: باید به این مسائل واقع بینانه نگاه کنیم شاید مشکلی باشد که ما از آن خبر نداشته باشیم.