لوایح معاهده معاضدت حقوقی و قضایی ایران و چین به مجمع ارسال شد

    •••••  ﺳﻪشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۵ — ۱۰:۵۷ کد مطلب : 103395/a   

نمایندگان مجلس دو لایحه معاهده بین ایران و چین در زمینه معاضدت حقوقی در موضوعات کیفری و معاضدت قضایی در موضوعات مدنی و تجاری را به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع دادند.


به گزارش تحلیل ایران ؛ نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز  (سه‌شنبه 27 مهر) قوه مقننه، دو لایحه "معاهده بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری خلق چنین در مورد معاضدت حقوقی دوجانبه در موضوع کیفری" و "معاهده معاضدت قضایی در موضوعات مدنی و تجاری بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری خلق چین"  را که از سوی شورای نگهبان به مجلس ارجاع شده بود، بررسی کردند.


وکلای ملت در خصوص لایحه معاهده بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری خلق چنین در مورد معاضدت حقوقی دوجانبه در موضوع کیفری، با 152 رای موافق، 13 رای مخالف و 7 رای ممتنع از مجموع 246 نماینده حاضر در صحن علنی مجلس بر مصوبه قبلی خود اصرار کردند که براین اساس این لایحه به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع شد.


بهارستان‌‌نشینان در ادامه به بررسی لایحه معاهده معاضدت قضایی در موضوعات مدنی و تجاری بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری خلق چین پرداختند و مجددا مصوبه قبلی خود را با 160 رای موافق، 10 رای مخالف و 3 رای ممتنع از مجموع 246 نماینده حاضر در صحن علنی تصویب کردند.


بنابراین این لایحه نیز به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع شد.