مجتمع کشت و صنعت روژین‌تاک کرمانشاه الگوی خوبی از تولیدتامصرف

    •••••  شنبه ۰۸ آبان ۱۳۹۵ — ۰۹:۳۶ کد مطلب : 104650/a   

قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی در امور بازرگانی و صنایع کشاورزی طی سفر یک روزه به استان کرمانشاه و پس از بازدید از مجتمع کشت و صنعت روژین‌تاک، با تشریح برنامه های این سفر گفت: خوشبختانه مجتمع کشت و صنعت روژین‌تاک از یک الگوی خیلی خوبی استفاده نموده و توانسته یک زنجیره کامل از تولید، فرآوری و مصرف را تشکیل دهد.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه، دکتر مهرفرد افزود: در مجتمع کشت و صنعت روژین‌تاک بازار مصرف و فرآوری محصول در نظر گرفته شده و با حمایت های مسئولین استان به‌خصوص سازمان جهادکشاورزی به‌عنوان یک الگوی موفق درحال فعالیت بوده و وظیفه ما است که از چنین زنجیره هایی حمایت کنیم.

دكتر مهرفرد ضمن تجليل از موسسين و مدیران مجتمع روژين‌تاك استان کرمانشاه و همكارى خوب بين دولت و بخش خصوصى در راه اندازى این مجموعه و ارائه چرخه تولید از كاشت گوجه فرنگى، عمليات داشت، برداشت، فرآورى، بسته بندى و فروش محصول در داخل و صادرات به سایر کشورها؛ گفت: به‌خاطر رونق اقتصادى بايد چنين زنجيره‌هایی در كشور ايجاد شود.

قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی در امور بازرگانی و صنایع کشاورزی تاکیدکرد: یکی از مشکلات ما در کشور این است که تولیدکنندگان بخش کشاورزی و صنعتی با صادرکنندگان زنجیره مناسبی را ندارند و به همین دلیل ضایعات در محصولات وجود داشته و این به نفع کشور نیست که در این راستا دولت در نظر دارد از چنین زنجیره های موفقی مانند روژين‌تاك  حمایت کرده و ما به دنبال تشکیل چنین زنجیره هایی در کل کشور هستیم.

قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی در ادامه به همراه دکتر خسرو شهبازی رئیس سازمان جهادکشاورزی استان کرمانشاه و تعدای از مدیران این سازمان با حضور در شهرستان قصرشیرین از بازارچه مرزی پرویزخان بازدید کرده و ضمن جلسه با ولی الله اسلامی مدیر پایانه‌ی مرزی پرویزخان و مسئولین محلی، از نزدیک با مسائل و مشکلات این بازارچه آشنا شده و دستورات لازم را در خصوص رفع این مشکلات صادر کرد.

دکتر مهرفرد در گفتگویی با بیان ارزش صادرات محصولات کشاورزی افزود: به خاطر حفظ فرصتهای صادراتی باید به دنبال صادرات محصولات سالمی که دارای گواهى بهداشتى هستند باشیم.

قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی در امور بازرگانی و صنایع کشاورزی ضمن تاكيد بر ساخت و ارتقا پستهای قرنطينه‌ای دامى و نباتى در کشور و تسريع در صدور محموله هاى توليدى بخش كشاورزى؛ خواهان ارتقاء كمى و كيفى صادرات محصولات شد.

دکتر مهرفرد تاکیدکرد: باتوجه به اینکه قرار است تصمیماتی در خصوص بازارچه مرزى پرويزخان در هیئت دولت گرفته شود از این بازارچه بازدید کردیم تا از نزدیک مسائل و مشکلات را بررسی و تصمیمات لازم اتخاذ می شود تا  این پیانه مهم مرزی مفیدتر به فعالیت خود ادامه داده و بتواند به رونق اقتصادی و صادرات محصولات کشاورزی و صنعتی کشورمان به عراق و در نهایت ایجاد اشتغال پایدار برای جوانان منطقه کمک کند.