بسترهای لازم برای تحقق اهداف استاندارد فراهم می‌شود

    •••••  یکشنبه ۰۹ آبان ۱۳۹۵ — ۱۲:۳۰ کد مطلب : 104827/a   

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران گفت: شهرستان ساوه الگوی مناسبی در زمینه تولید با کیفیت و صادرات محور است زیرا همواره با رعایت معیارهای استاندارد به تولید محصول با کیفیت و صادرات توجه ویژه داشته است.


به گزارش تحلیل ایران، نیره سادات پیروزبخت در افتتاح اداره استاندارد این شهرستان با اشاره به ظرفیت‌های این شهرستان اظهار داشت: اهل صنعت شهرستان ساوه ارتباط نزدیکی با اداره استاندارد داشته و همواره از کمک‌های این واحدها برای تدوین برنامه های اداره استاندارد استفاده کردیم و این نشان از اهمیت واحدهای صنعتی به بحث استاندارد است و بدون تردید ارتقا اداره استاندارد به دنبال داشته است.

 

وی افزود: بحث تکمیل، تامین و احیای ساختمان‌های اداره استاندارد در کل کشور مدنظر قرار گرفته که شهرستان ساوه با توجه به شرایط ویژه و این که یک شهرصنعتی بسیار مهم است در اولویت قرار گرفت که ساختمان اداره استاندارد این شهرستان از لحاظ فیزیکی آماده است و باید به روشی پیش برویم که برای گسترش فعالیت واحدهای استاندارد مشکلی به‌وجود نیاید که بتوانند با خیال راحت در ساوه فعالیت داشته باشند

 

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران تصریح کرد: همه مسئولان کشوری در راس آن مقام معظم رهبری و دولت از واحدهای تولیدی انتظار ارائه تولید با کیفیت و صادرات محور را دارند که شهرستان ساوه الگوی مناسبی در زمینه تولید با کیفیت و صادرات محور است چرا که همواره با رعایت معیارهای استاندارد به تولید محصول با کیفیت و صادرات توجه ویژه داشته و همیشه مدافع استاندارد هستند.

 

پیروزبخت بیان کرد: همه باید کمک کنیم تا بحث استاندارد و کیفیت که در استان مرکزی جا افتاده نهادینه‌تر شود و سعی کنیم در بازارهای جهانی از همه نظر چه به عنوان تولیدات ایرانی و چه به عنوان نظام جمهوری و در بحث حلال در سطح جهان گسترش دهیم و در نهایت بتوانیم نام استان مرکزی و شهرستان ساوه و به دنبال آن جمهوری اسلامی به جهان معرفی کنیم.

نماینده مردم شهرستان‌های ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی گفت: ارایه آموزش‌های مربوط به استاندارد به تولیدکنندگان و لزوم آشنایی بخش تولید با تازه‌های استاندارد و همچنین به منظور ارائه خدمات بهتر بسترهای لازم در این باره در استان مرکزی و شهرستان ساوه فراهم می‌کنیم.

محمدرضا منصوری با اشاره به ظرفیت‌های شهرستان ساوه افزود: به دلیل استقرار بزرگترین واحدهای صنعتی در این شهرستان و اینکه هم مردم و هم سرمایه‌گذار از کیفیت محصول مطمئن باشد و همچنین کاهش تردد شرایط ایجاب می‌کرد اداره استاندارد زودتر از این زمان در این شهرستان ایجاد شود.

وی تصریح کرد: افتتاح این اداره در ساوه را به فال نیک می‌گیریم ولی با توجه به کمبود بودجه و اعتبارات کشور، بحث مدیریت هزینه در دستور کار دولت قرار گرفته است سعی بر این است با نگاه جدید و برون سپاری و اعتماد به آنهایی که از طرف این اداره تایید شده‌اند الگوها و کارهایی که لازم است در بحث استاندارد با وجود مدیریت حاکم در این مجموعه به خوبی انجام شود که بتوانیم الگویی موفق در کشور باشیم.

نماینده مردم شهرستان‌های ساوه و زرندیه بیان کرد: با توجه به اینکه استان مرکزی و در راس آن شهرستان ساوه قطب صنعتی کشور است برای تحقق اهداف اداره استاندار تلاش می‌کنیم زیرا یکی از موضوعاتی‌که نمایندگان مجلس تمرکز ویژه‌ای بر روی آن دارد بحث ارتقا کیفیت خدمات و تولیدات است و برای مجموعه استاندارد نقش ویژه‌ای قایل هستیم و از آن حمایت می‌کنیم.

منصوری اضافه کرد: ارایه آموزش‌های مربوط به استاندارد به تولیدکنندگان و لزوم آشنایی بخش تولید با تازه‌های استاندارد به منظور ارائه خدمات بهتر بسترهای لازم در این راستا در استان و شهرستان ساوه فراهم می‌کنیم.

بیش از 40 درصد پروانه‌های استاندارد به شهرستان ساوه اختصاص دارد

رئیس اداره استاندارد استان مرکزی گفت: استاندارد استان مرکزی از یک‌هزار و 742 پروانه بیش از 40 درصد آن به شهرستان ساوه اختصاص دارد را پوشش می‌دهد.

ساحل سها با اشاره به سیاست‌های ابلاغی از سوی سازمان ملی استاندارد افزود: تلاش می‌کنیم با وجود مشکلات از لحاظ بودجه و کمبود نیرو و براساس تغییرات چارت سازمانی، سیاست‌ها و رهنمودهای ابلاغی از سوی سازمان ملی استاندارد خدمات بهینه و شایسته‌ای را به مردم و واحدهای تولیدی و صنعتی ارائه بدهیم.

وی بیان کرد: اداره کل استاندارد استام مرکزی با استفاده از سیستم‌های اتومایسون اداری و پیشرفت تکنولوژی کاملا ساوه را تحت کنترل داشته باشد و تلاش بر این است که خدمات با فوریت انجام شود و همچنین بحث جغرافیایی و استقرار استراتژیک این شهرستان انجام شده که هدف ما این است با ارائه خدمات بهینه زمینه تردد مدیران و واحدهای صنعتی و مسئولان کنترل کیفی در این شهرستان را کاهش دهیم.

رئیس اداره استاندارد استان مرکزی خاطرنشان کرد: ساوه از نظر خدمات استاندارد در آینده نزدیک به سبب سیاست‌های کشور متحول می‌شود که امیدواریم با حمایت نظام‌های تایید صلاحیت شده سازمان ملی استاندارد که تحت نظارت عالیه ماست بتوانیم خدمات بهینه‌ای به این شهرستان ارائه بدهیم.

سها ادامه داد: اموری که قابل تفویض اختیار به اداره شهرستان ساوه است به این اداره تفویض داده می‌شود هر چند در شروع این اقدام هستیم برای اینکه به اوج فعالیت برسیم به زمان نیاز است ولی ما سعی میکنیم این روند را کوتاه کنیم و به اهداف مورد نظر اداره ملی استاندارد دست پیدا کنیم.

وی تصریح کرد: با استقرار نماینده جامع کنترل کیفیت در استان مرکزی هم اکنون 544 مسئول کنترل کیفیت در استان مرکزی داریم و همچنین اداره کل استاندارد استان مرکزی 1759 فرآورده برای 630 واحد که 40 درصد آن در این شهرستان مستقر هستند که این ارزش عملکردی این شهرستان را مضاعف و دوچندان می‌کند وجود دارد.

رئیس اداره استاندارد استان مرکزی عنوان کرد: اداره استاندارد به عنوان یک نهاد تایید صلاحت شده تمام امور حاکمیت ملی استاندارد را به بخش تصدی واگذار کرد که این منوط به نظارت عالیه سازمان ملی استاندارد است به این صورت است که هیچ چیزی رهاسازی نشده و تمام شرکت‌های تایید صلاحیت شده تحت نظارت این اداره است.

سها گفت: کوچکترین مشکلی در شرکت‌های تایید صلاحیت و از جانب همکاران تایید صلاحیت شده و همکاران آزمایشگاهی برخورد می‌شود زیرا اعتبار و آبروی سازمان ملی استاندارد و مسئولان این مجموعه است.

اختیارت اداره استاندارد شهرستان ساوه افزایش یابد

فرماندار ساوه نیز در این مراسم گفت: از اداره استاندارد انتظار داریم به منظور کاهش تردد از طریق تفویض اختیارات و نصب سیستم‌های نرم افزاری همکاری لازم با اداره استاندارد این شهرستان داشته باشند که به طور قطع رونق اقتصادی را به دنبال دارد.

محمد بهاروند با اشاره به جایگاه واحدهای صنعتی در رونق اقتصادی افزود: واحدهای تولیدی و صنعتی به عنوان جهادگران بحث تولیداقتصادی، اشتغال و معیشت مردم هستند و می‌طلبد با توجه به جایگاهی که واحدهای تولیدی در رونق اقتصادی دارند مورد توجه ویژه قرار بگیرند.

وی بیان کرد: بحث استاندارد خواسته اصلی و اساسی مردم و واحدهای صنایع در این شهرستان است زیرا استاندارد فقط مختص به صنایع نبوده بلکه همه حوزه‌های بهداشتی، عملی، صنعتی و خدماتی را در بر می‌گیرد و شهرستان ساوه غنی از این ظرفیت‌ها است.

فرماندار ساوه تصریح کرد: جدا از اینکه 40 درصد فعالیت اداره استاندارد استان مرکزی مختص ساوه است، 80 درصد تجارت خارجی نیز به سبب برخورداری از منطقه ویژه اقتصادی مربوط به این شهرستان است و واحدهای تولیدی در این شهرستان داریم که تولیدات آن به بیش از 40 کشور صادر می شود که در این راستا این شهرستان نیازبه توجه ویژه دارد.

بهاروند عنوان کرد: واحدهای صنعتی شهرستان دارای تجهیزات، آزمایشگاه و امکانات موجود در بحث استاندارد هستند که ما انتظار داریم اداره استاندارد همکاری خوبی با این واحدها داشته باشد و از تجربیات آنها استفاده کند که بحث اقتصاد مقاومتی که مورد نظر مقام معظم رهبری و دولت است تحقق پیدا کند چرا که بالا رفتن کیفیت رضایت مردم، واحدهای  صنعتی و همچنین افزایش سرمایه در شهرستان و کشور را به همراه دارد.

وی اضافه کرد: توجه به کیفیت و رعایت کردن استاندارد سبب افزایش کیفیت داخلی و خارجی تولیدات به دنبال دارد و این مسله به مراتب کاهش واردات را به دنبال دارد.