اعلام آماده باش در کویت

    •••••  یکشنبه ۰۹ آبان ۱۳۹۵ — ۱۷:۲۹ کد مطلب : 104850/a   

 خطر شیوع بیماری آنفلوانزای پرندگان و احتمال گسترش آن در کویت مسئولان و مجموعه وزارت بهداشت این کشور را به حالت آماده باش درآورد .

 

به گزارش تحلیل ایران، ایرنا نوشت، وزارت بهداشت کویت روز یکشنبه اعلام کرد، در نشست کمیته بحران این وزارتخانه تدابیر لازم برای کنترل دقیق مرغداری ها و همچنین نظارت کامل مبادی ورودی این کشور برای جلوگیری از ورود طیور آلوده بررسی شده است .

 

نگرانی مسئولان وزارت بهداشت کویت از آنجا نشأت گرفته که به دلیل مساحت کم این کشور خطر شیوع بیماری های واگیردار که با مرگ و میر نیز همراه هستند، بالا می رود و باید هر چه سریعتر از دامن گیر شدن این بیماری ها جلوگیری کرد . در همین راستا سازمان امور شیلات و دام کویت با ارسال فراخوانی به تمامی دستگاههای مدیریتی آنها را به تعامل در این زمینه دعوت کرده و قرار است تدابیر فوق العاده ای در این زمینه اندیشیده شود .


کویت همچنین قرار است نظارت بر امر واردات دام و طیور به این کشور را تشدید کند، پیش از این در سال های گذشته نیز بیماری آنفلوانزای پرندگان در کویت شناسایی شد اما با تدابیر لازم مرگ و میر بالای شهروندان در کویت کنترل شد . به نوشته نشریع الانبا، وزارت بهداشت کویت با شناسایی یک مورد باکتری در فرآورده های دامی مرغ این کشور، فعالیت بزرگترین واحد عرضه کننده گوشت مرغ در کویت را ممنوع کرد .در کویت تعداد زیادی از اتباع کشورهای حوزه جنوب شرق آسیا اقامت دارند و این امر خود ضریب احتمال شیوع بیماری انفلوانزای پرندگان را در میان مردم افزایش می دهد .