تشریح نشست مشترک کمیسیون امنیت ملی با دستگاه دپیلماسی

    •••••  چهارشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۵ — ۰۹:۲۹ کد مطلب : 105187/a   

 

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی نشست مشترک کمیسیون با دستگاه دیپلماسی را تشریح کرد.
 

به گزارش تحلیل ایران، سیدحسین نقوی حسینی در گفت و گو با خانه ملت، با اشاره به نشست مشترک کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با دستگاه دیپلماسی اظهار داشت: این نشست مشترک شب گذشته از ساعت 6 بعدازظهر در محل وزارت امور خارجه برگزار شد. در این نشست مشترک طی روال همه نشست های مشترک بین کمیسیون امنیت ملی و دستگاه دیپلماسی مسائل فی مابین کمیسیون و وزارت امور خارجه به بحث گذاشته شد.

 

نماینده مردم ورامین در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: موضوعاتی از قبیل نحوه همکاری و تعامل بیشتر بین کمیسیون و وزارت امور خارجه بررسی شد و همچنین پیرامون سیاست خارجی جمهوری در منطقه گفت و گو کردیم و بر این نکته تاکید شد که تلاش جمهوری اسلامی برای تعامل و حل بحران منطقه از طریق راه حل سیاسی است. اعضای کمیسیون دیدگاه خود مطرح کردند، همچنین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تاکید کرد که نشست های مشترک که در گذشته نیز انجام می شد، می تواند کمیسیون و دستگاه دیپلماسی را به همپوشانی برساند و می توانیم با کمک یکدیگر در جهت تقویت منافع ملی تلاش کنیم.

 

این نماینده اظهار داشت: محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشور هم بعد از شنیدن اظهار نظر جمعی از اعضای کمیسیون، اعلام کرد که دستگاه دیپلماسی نیز خواهان نشست مشترک و مستمر با کمیسیون امنیت ملی است.همچنین بنابر این شد که معاونین وزیر امور خارجه بر اساس تخصص و حوزه کاری شان در کمیسیون حضور پیدا کنند و پیرامون مسائل خود صحبت و از دیدگاه اعضای کمیسیون مطلع شوند.سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: همچنین وزیر اعلام کرد هر بار که کمیسیون لازم بداند شخصا در نشست کمیسیون حضور پیدا می کند چرا که اعتقاد دارد هر چه تعامل بیشتر باشد زمینه تقویت و پیشتیبانی از دستگاه دیپلماسی فراهم می شود.